Zimní Laponsko - balíček 4 nebo 5 dní na polárním kruhu ***+

Dejte vědět svým přátelům:

od 21 270 Kč

Popis

O hotelu
Resort Arctic Circle Wilderness Resort se nachází se 24 km od Rovaniemi, které leží přímo na polárním kruhu.
Je obklopen nádhernou severskou přírodou, nekonečnými turistickými možnostmi jak v létě, tak i zimě, a právě v tomto období je to místo ideální pro pozorování polární záře.

Naši hosté si mohou vybrat z ubytování v chatách, které můžete mít sami pro sebe, apartmánech, nebo pokojích, které se nacházejí ve větších srubech, rozprostřených v lese.
V rezortu Arctic Circle Wilderness Resort se můžete vypravit na bezpočet aktivit, nebo se sami vydat do panenské přírody a relaxovat.


Lokalita
Vikajärvi, Finsko.
Letiště Rovaniemi asi 18 km.

Popis pokojů
Pokoje Stella: ideální pro páry.
Pokoje se nacházejí ve větším srubu, uprostřed rezortu, v blízkosti hlavní budovy a riverside sauny.
Celý srub perfektně zapadá do okolní přírody a je typickým příkladem tradiční finské architektury.
Ve srubu (chatě) je celkem 5 ložnic s vlastní koupelnou. Obývací pokoj je sdílený, stejně tak malá kuchyňka. Celou chatu lze i privátně pronajmout.


Pokoje Aurora: vhodné pro páry i větší rodiny, nebo skupiny.
Pokoje se nacházejí ve větší tradiční dřevěné chatě, nedaleko hlavní budovy.
Chata je rozdělena na 2 křídla propojená společnou chodbou se dvěma koupelnami a čtyřmi toaletami. V každém křídle jsou 4 pokoje sdílející společný obývací pokoj. Pokoje nemají kuchyňku.

Riverside apartmány: ideální pro rodiny
4 apartmány se nacházejí 250 m. od hlavní budovy a nedaleko řeky. Každý apartmán má 2 ložnice, obývací pokoj s TV, jídelnu, malou kuchyň, soc. zařízení a také vlastní saunu.


Panorama Huts: vhodné pro páry
25 unikátních a designových chat v jedinečném finském stylu. Každá chata má 16,5 m2 s velkým panoramatickým oknem s výhledem do divoké laponské přírody. Chaty mají vlastni soc. zařízení.


Aktivity v hotelu a okolí

Aktivity poskytované rezortem (za poplatek) v zimním období:

Výlety na sněžném skútru, od 1 hod. až po celodenní výlet včetně oběda.
Safari na sněžném skútru s rybařením na zamrzlém jezeře, 4 hod.
Výlet do arktické přírody na sněžnicích, 2 a více hodin.
Výlet na běžkách pro začátečníky i pokročilé, 2 a více hodin.
Výlet k ledovým vodopádům do n.p. Korouoma, 5 hod.
Fotografická tour za noční oblohou a Polární září, 4-5 hod.
Husky Safari - staňte se musherem a veďte vlastní psí spřežení, 2 a více hodin.
Výlet se sobím spřežením, 2 a více hodin.
a další.
Ceny a detaily vám rádi poskytneme na vyžádání, včetně aktuálních slev.
Poloha:

Věřím, že skoro každý, koho bych se zeptal, co o Finsku ví, by začal mluvit o zemi tisíce jezer , o nekonečné a čisté divočině, o ledové krajině nebo alespoň o politickém postavení Finska po druhé světové válce, tedy jakési neutrální půdě pro východní a západní blok. Se vším nemohu než souhlasit, až na ledovou krajinu. Ano, zimy zde bývají opravdu drsné a část Finska, konkrétně Laponsko, leží za polárním kruhem. Málokdo by ale věřil, že léto ve Finsku je teplejší nežli v řadě evropských zemí položených mnohem jižněji. Díky Golfskému proudu, který k finským břehům přináší teplou mořskou vodu, a hlavně díky dlouhým letním dnům, které za polárním kruhem zkracují noc spíše jen na hodinu šera než-li noci, se zde teploty v letní sezóně pohybují kolem 30°C. Malou výhradu bych také měl k počtu jezer, kterých zde není jen tisíc, ale téměř 188 000. Tento počet přinesl teprve před nedávnem výzkum vycházející ze satelitních snímků. Přesný počet je ale velice obtížné stanovit, protože řada jezer je propojená a jejich velikosti se výrazně liší. Mimochodem největším finským jezerem je jezero Pielinen ve východní části Finska. Zajímavý je také počet ostrovů, který přesahuje 98 000. Ostrovy jsou často propojeny jen písečnými eskery. Eskery jsou další úkaz typický pro Finsko a jsou to mnohdy až několik kilometrů dlouhé a jen několik metrů široké písčité pruhy jen těsně vyčnívající nad hladinu jezer. Mnohdy po nich vedou silnice, které jsou vedle trajektů jediným možným spojením mezi finskými městy.

Mapa

Fotogalerie