Galapágy - Nejúžasnější příroda planety 

Dejte vědět svým přátelům:

od 0 Kč

Popis


Program:

1. den:
odlet z Prahy. Večerní přílet do GUAYAQUIL. Ubytování, seznámení skupiny v některé z místních hospůdek a odpočinek s možností noční procházky po nábřeží města (v závislosti na letovém řádu).

2. den:
přelet na ostrov SAN CRISTOBAL - ubytování v příjemných bungalowech. Odpoledne relaxace na panenské pláži s koupáním a pozorováním kamarádských LACHTANŮ. Budeme moci na vlastní oči pozorovat jejich každodennost – ať už hraní ve vodě či krmení mláďat. Večer strávíme v idylickém prostředí s naším prvním impozantním západem slunce uprostřed Pacifiku.

3. den:
výprava k proslulému útesu KICKER ROCK, kde se dostaneme doslova do víru mořského života! Budeme obklopeni LACHTANY, TUČNÁKY, KORMORÁNY či PELIKÁNY. Zaplaveme si s REJNOKY, několika druhy (nelidožravých) ŽRALOKŮ a spoustou exotických ryb, které vám dají pocit, že jste se ocitli v jednom obřím akváriu. Čeká nás zkrátka mořský balet nad vodou i pod vodou. Fakultativně potápěčský rychlokurz a možnost ponoru do větších hlubin. Pozdě odpoledne návrat na ostrov a relaxace na blízké “lachtaní” pláži nebo ve “stromové” kavárně.

4. den:
přesun motorovým člunem na ostrov SANTA CRUZ, kde se ubytujeme v příjemném hotelu poblíž pláže a zároveň kousek od centra galapágské “metropole” PUERTO AYORA. Po krátkém odpočinku vyrazíme šnorchlovat k vulkanickým útesům LAS GRIETAS, kde se mísí slaná voda se sladkou A vytváří jedinečný ekosystém smaragdově průzračných vod plný pestrobarevných exotických ryb, MOŘSKÝCH ŽELV a endemických MOŘSKÝCH LEGUÁNŮ. V podvečer návrat na hotel. Zážitkem je jistě i pulzující noční život v pravém jihoafrickém stylu, kterým je tento ostrov vyhlášený.

5. den:
ráno návštěva Výzkumného střediska CHARLESE DARWINA, kde se seznámíme mimo jiné s programy na záchranu deseti galapágských druhů obřích suchozemských želv. Odpoledne se přesuneme na největší ostrov ISABELA (3h plavba, na které s trochou štěstí zahlédneme i velryby), který je pro mnohé synonymem pozemského ráje! Tento ostrov v některých částech lemovaný palmami a panenskými plážemi pokrytými bílým pískem, v jiných naopak magickými zátokami s dramatickými scenériemi místních vulkánů, se stane pro nás na několik dní domovem. Po příjezdu navštívíme jednu z místních lagun, kde nás přivítají elegantní růžoví PLAMEŇÁCI! Ubytujeme se v příjemném rodinném hotýlku.

6. den:
po snídani se vypravíme k ikonickým tunelům CABO ROSA – jednomu z nejkrásnějších míst pro šnorchlování na světě! Impozantní skalní formace zde vytváří úchvatnou scenérii. Zdejší meziskalní vody přitahují obrovské množství mořské fauny a koncentruje se zde i několik endemických druhů ptáků, jako je např. TEREJ MODRONOHÝ. Společnost nám budou dělat opět LACHTANI, TUČŇÁCI a všudeypřítomní LEGUÁNI. Čeká nás v bezprostřední blízkosti svět mořských želv, pestrobarevných ryb, mořských koníků atd. Uvidíme zde i MANTY a ŽRALOKY. Večerní relaxace s možností procházky po nedaleké pláži CONCHA DE PERLA, která je známá svými romantickými západy slunce.

7. den:
ráno budeme objevovat odlehlou část ostrova plnou mokřadů, jezer a mangrovníkových lesů, které jsou domovem celé řady endemických druhů ptáků. Zde se zároveň ocitneme v domovině OBŘÍCH SUCHOZEMSKÝCH ŽELV – tedy v místě jejich přirozeného výskytu. V žádném jiném místě Galapág jich nepotkáte tolik jako zde! Po obědě poplujeme rybářským člunem k ostrůvkům TINTORERAS. Propulujeme úžinou mezi sopečnými skálami, kde často odpočívají ŽRALOCI. Ve zdejších tyrkysových vodách mezi těmito ostrůvky strávíme celé odpoledne – budeme si moci opět zaplavat se zdejšími ŽELVAMI, barevnými rybkami, TUČŇÁKY apod. Návrat na ubytování, odpočinek.

8. den:
po snídani zavítáme na kajacích k místu nazývanému “jesličky mořských zvířat” – zde se totiž stahuje za účelem páření a rozmnožování hned několik živočišných druhů, jako např. LEGUÁNÍ, LACHTANI, TUČŇÁCI, a mnoho druhů ŽELV. Po cestě zpět můžeme přibrat zdejší “stopaře” – místní lachtani jsou totiž natolik družní, že vám neváhají skočit přímo do kajaku! Odpoledne turistika ve vnitrozemí. V jeskyni LA CUEVA DE SUCRE pronikneme do tajemných podzemních tunelů vytvořených sopečnou činností. Čekají nás také nádherná panoramata místního pohoří a dechberoucí výhledy na zdejší ČINNÉ SOPKY! Zde se zároveň naposledy setkáme a tedy i rozloučíme s obřími suchozemskými želvami.

9. den:
brzy ráno v doprovodu DELFÍNŮ přesun na ostrov SANTA CRUZ. Snídaně. Pokračování v plavbě na ostrov BALTRA. Zde si ještě vychutnáme výhledy na dva staré magmatické krátery LOS GEMELOS. Odpoledne přelet do QUITA. Ubytování v historickém centru hlavního města. Večerní procházka uprostřed koloniálních uliček.

10. den:
transfer na letiště se zastávkou na ROVNÍKU u monumentu MITAD DEL MUNDO (střed světa). Odlet do ČR.

11. den:
přílet do ČR.

Fotogalerie