Ekvádor - přírodní krásy a historie země na rovníku 

Dejte vědět svým přátelům:

od 76 900 Kč

Popis


Program:

1. den:
odlet z Prahy, přílet do GUAYAQUILU, transfer na ubytování. Spojení se skupinou vracející se z Galapág. Další program je již společný.

2. den:
brzy ráno vyrazíme autem z GUAYAQUILU pod nejvyšší horu Ekvádoru - CHIMBORAZO (6 380 m) do výšky cca 4 500 m. Čekají na nás nádherné scenérie, obzvlášť při západu slunce. Je však nutné počítat s větrným a chladnějším počasím, rozhodně to však stojí za to. Pravděpodobně uvidíme i lamy, které pohled na zasněžený vrchol Chimborazo ještě umocní.

3. den:
NP COTOPAXI v okolí této slavné sopky patří k nejnavštěvovanějším v Ekvádoru. Je to monumentální činná sopka, která dominuje širokému okolí a je nesmírně fotogenická. Dá se fotit dokonce i při příletu do Ekvádoru - včas vás na to v letadle upozorníme. Snad budeme mít štěstí na dobrou viditelnost.

4. - 5. den:
QUITO - hlavní město má sice všechny aspekty velkoměsta, ale zároveň si uchovalo tu nádhernou španělskou koloniální atmosféru, a navíc, geografické rozložení města na náhorní planině obklopené vysokými horami tuto až romantickou náladu umocňuje. Toulky starým městem, především večer, jsou nezapomenutelné.

6. den:
po cestě z Quita do OTAVALA, známého sídla původních obyvatel, se zastavíme u MITAD DEL MUNDO, tzv. geodetického středu Země, ale jak to vlastně s tím středem Země je, si povíme až na místě samém. Otavaló už dávno není „jen“ sídlo s významnou zemědělskou a řemeslnou tržnicí, stalo se vyhledávanou turistickou destinací. Přesto všechno ji určitě nemůžeme vynechat. Pestrobarevnost obyvatel, jejich oblečení a nabízeného zboží nás natolik pohltí, že se budete i jako turisté cítit spíše přirozenou součástí dění v ulicích i na tržnici Otavaló.

7. den:
po Otavaló opustíme část tzv. „La Sierra“ (pohoří) a přejedeme do oblasti zvané „La Amazonia“. Rozdíl nejen hned uvidíte, ale především ucítíte. Vyšší vlhkost, více vody a zeleně, odlišná flora i kultura místních obyvatel. Takže nás čekají divoké toky řek (Cosanga, Napo), vodopády, rostliny a barvy, které jen tak hned neuvidíte.

8. den:
město PUYO je asi nejslavnější svojí botanickou zahradou „Las Orquideas“, která je však koncipovaná podobně jako safari. Nečekejte tedy záhonky nebo skleníky, ale autentické pralesy. V doprovodu místního botanika je to však fantastický zážitek plný barev a vůní.

9. den:
NP SANGAY je zařazen do seznamu přírodního dědictví UNESCO, a právem! Tak krásné až děsivě monumentální panoramatické pohledy na přírodní krásy řada z vás jistě doposud neviděla. Vřesoviště, jezera, potůčky, údolí a úbočí donutí jistě i ty největší „nemilovníky“ focení přírody neustále fotit.

10. den:
město CUENCA je na seznamu kulturního dědictví UNESCO rovněž, a to pro svůj čistý a zachovalý koloniální ráz. Cuenca patří k nejzachovalejším městům španělské koloniální architektury 16. století v celé Latinské Americe.

11. - 12. den:
na závěr putování po celé zemi jsme si nechali relax na pobřeží Pacifiku, v MANGLARALTU. Tady nás čekají krásné pláže, přímořská kuchyně nebo setkání s rybáři (pro ty, kteří si ráno přivstanou).

13. den:
poslední den před odletem domů si necháme na největší město Ekvádoru - GUAYAQUIL. Příjemnou procházkou vyjdeme na vrchol LAS PENAS, odkud budeme mít město jako na dlani. Následně zvládneme navštívit i přilehlou tržnici. Pak už se jen připravíme na návrat do ČR.

14. den:
přílet do Prahy.

Fotogalerie