sol y Mare Reef Marsa (ex. Resta Reef) ****

Dejte vědět svým přátelům:

od 14 653 Kč

Popis

EGYPT MARSA ALAM - základní informace

Vízum

Každý cestující musí mít cestovní pas platný nejméně 6 měsíců od data odjezdu z Egypta. Čeští občané získají vízum při překročení egyptských hranic (na letišti). Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD/os.

Čas

Stejný jako v ČR.

Úřední jazyk

Arabský (dialekt egyptský).

 

Měna

EGP - Egyptská libra. 1 USD = cca 16,6 EGP, 1 EUR = cca 17,5 EGP. Doporučujeme vzít s sebou eura nebo dolary (nejsou akceptované bankovky vydané před rokem 1996). Peníze lze vyměnit na hotelové recepci nebo vybrat z bankomatů. Je nutné mít s sebou část financí v hotovosti, protože placení kreditní kartou a použití bankomatů může být někdy obtížné.

 

Elektřina

Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s polskými zástrčkami fungují bez problémů.

 

Telefony

Mobilní telefony fungují jak v turistických lokalitách, tak i ve městech. Místní hovory jsou levné, volání do zahraničí je však mnohem dražší. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu.

 

Spropitné

V arabských zemích je zvykem věnovat malé částky jako spropitné (minimálně 1 USD). Výdělky v Egyptě jsou nízké, a proto je spropitné často velkou finanční pomocí. Platí to zejména pro řidiče během místních výletů, pro číšníky v restauracích, ale jsou také obvyklé v hotelech pro úklidový personál.

 

Orientační ceny

Oběd v restauraci od 150 EGP; pivo v baru 70 EGP; 1 l vody 3 EGP; káva v kavárně od 20 EGP. V arabských zemích je zvykem smlouvání, zvlášť u větších nákupů nebo koupi suvenýrů. Je však důležité dodržovat určitá pravidla: nikdy nenabízej cenu, kterou nejsi schopen zaplatit a při nakupování nelze spěchat. V mnoha historických budovách jsou zavedeny poplatky za fotografování, které mohou být od 5 až do 100 EGP. Informujte se prosím u průvodce během jednotlivých výletů.

 

Pošta

Známka na pohled do ČR stojí 20 EGP. Cena je úředně stanovena. Při koupi známky je třeba upozornit, že je to do ČR.

 

Odlety z: Prahy. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. 

 

Oblast

Marsa Alam

Marsa Alam se nachází v jižní části pobřeží Rudého moře, je jednou z nejmladších a nejméně přeplněných turistických oblastí Egypta. Tato část pobřeží je panenskou krajinou, jež si vybírají milovníci klidné dovolené, stejně jako milovníci vodních sportů. Oblast Marsa Alam je známá jako ráj pro potápěče - nádherně barevné korálové útesy a nepřeberné množství ryb okouzluje turisty z celého světa. Je to také skvělá základna pro turisty, kteří chtějí vidět památky starověkého Egypta - Abu Simbel, chrám Luxor, Údolí králů a chrám ve Filé.
V Egyptě trvá hlavní turistická sezóna obvykle od začátku června do konce září.
Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní poplatky, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování v hotelu: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby česky mluvícího delegáta.

 

Základní cena nezahrnuje: egyptské vízum (platí se na letišti ve výši cca 25 USD/os.), fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje.

Den 1
Odlet z ČR. Sraz na letišti 2 hodiny před plánovaným odletem u stanoviště Rainbow.


Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo využití fakultativních výletů atd.


Den poslední
 Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do ČR.

 
Vízum

Každý cestující musí mít cestovní pas platný nejméně 6 měsíců od data odjezdu z Egypta. Čeští občané získají vízum při překročení egyptských hranic (na letišti). Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD/os.


Ubytování:

Umístění - Výhodný hotel se nachází asi 7 km od letiště a asi 70 km od Marsa Alam.

Pláž - Nemovitost se nachází přímo na soukromé písčito-oblázkové pláži. Vstup do moře je pozvolný (přímo u břehu na kamenných deskách) a k dosažení korálového útesu je k dispozici dřevěné molo. Slunečníky a lehátka na pláži - zdarma. .

K dispozici pro hosty - Hotel postavený v roce 2003 a umístěný v nízkopodlažních budovách. Recepce 24 hodin denně, prostorná vstupní hala, miniprodejna, bankomat, kadeřnictví. Hostům je k dispozici hlavní restaurace Fontana s mezinárodní kuchyní, italská restaurace a'la carte La casa a tři bary: v lobby, u bazénu a na pláži. Hotel má 2 venkovní bazény se sladkou vodou (1 v zimě vyhřívaný) a brouzdaliště pro děti. Slunečníky a lehátka u bazénů - zdarma.

Internet - Internetová kavárna a Wi-Fi internet - za příplatek.

Catering - All Inclusive: snídaně (07:00-09:00), obědy (12:30-14:30) a večeře (19:00-22:00) podávané formou bufetu v hlavní restauraci. Během dne je k dispozici občerstvení (11:00-13:00 a 16:00-17:00) a místní alkoholické a nealkoholické nápoje (10:00-24:00) v určených barech. Lahvové nápoje, čerstvě vymačkané džusy, dovážené lihoviny - platí se na místě.

Sportovní a animační program - Končící animační programy během dne i večer - hry a aktivity, kvízy, živá vystoupení. Nabídka (některé aktivity za poplatek): plážový volejbal, stolní tenis, tenis, kulečník, potápěčské centrum. Pro děti - dětské hřiště, brouzdaliště a miniklub. .

Webové stránky - www.restaresorts.com

Místní kategorie - ****

Podle našeho názoru - Hotel snů pro ty, kteří ocení odpočinkovou dovolenou v klidné atmosféře a zároveň si chtějí vyzkoušet potápění.

Mapa

Fotogalerie