Novotel Marsa Alam Resort *****

Dejte vědět svým přátelům:

od 13 974 Kč

Popis

EGYPT MARSA ALAM - základní informace

Vízum

Každý cestující musí mít cestovní pas platný nejméně 6 měsíců od data odjezdu z Egypta. Čeští občané získají vízum při překročení egyptských hranic (na letišti). Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD/os.

Čas

Stejný jako v ČR.

Úřední jazyk

Arabský (dialekt egyptský).

 

Měna

EGP - Egyptská libra. 1 USD = cca 16,6 EGP, 1 EUR = cca 17,5 EGP. Doporučujeme vzít s sebou eura nebo dolary (nejsou akceptované bankovky vydané před rokem 1996). Peníze lze vyměnit na hotelové recepci nebo vybrat z bankomatů. Je nutné mít s sebou část financí v hotovosti, protože placení kreditní kartou a použití bankomatů může být někdy obtížné.

 

Elektřina

Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s polskými zástrčkami fungují bez problémů.

 

Telefony

Mobilní telefony fungují jak v turistických lokalitách, tak i ve městech. Místní hovory jsou levné, volání do zahraničí je však mnohem dražší. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu.

 

Spropitné

V arabských zemích je zvykem věnovat malé částky jako spropitné (minimálně 1 USD). Výdělky v Egyptě jsou nízké, a proto je spropitné často velkou finanční pomocí. Platí to zejména pro řidiče během místních výletů, pro číšníky v restauracích, ale jsou také obvyklé v hotelech pro úklidový personál.

 

Orientační ceny

Oběd v restauraci od 150 EGP; pivo v baru 70 EGP; 1 l vody 3 EGP; káva v kavárně od 20 EGP. V arabských zemích je zvykem smlouvání, zvlášť u větších nákupů nebo koupi suvenýrů. Je však důležité dodržovat určitá pravidla: nikdy nenabízej cenu, kterou nejsi schopen zaplatit a při nakupování nelze spěchat. V mnoha historických budovách jsou zavedeny poplatky za fotografování, které mohou být od 5 až do 100 EGP. Informujte se prosím u průvodce během jednotlivých výletů.

 

Pošta

Známka na pohled do ČR stojí 20 EGP. Cena je úředně stanovena. Při koupi známky je třeba upozornit, že je to do ČR.

 

Odlety z: Prahy. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. 

 

Oblast

Marsa Alam

Marsa Alam se nachází v jižní části pobřeží Rudého moře, je jednou z nejmladších a nejméně přeplněných turistických oblastí Egypta. Tato část pobřeží je panenskou krajinou, jež si vybírají milovníci klidné dovolené, stejně jako milovníci vodních sportů. Oblast Marsa Alam je známá jako ráj pro potápěče - nádherně barevné korálové útesy a nepřeberné množství ryb okouzluje turisty z celého světa. Je to také skvělá základna pro turisty, kteří chtějí vidět památky starověkého Egypta - Abu Simbel, chrám Luxor, Údolí králů a chrám ve Filé.
V Egyptě trvá hlavní turistická sezóna obvykle od začátku června do konce září.
Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní poplatky, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování v hotelu: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby česky mluvícího delegáta.

 

Základní cena nezahrnuje: egyptské vízum (platí se na letišti ve výši cca 25 USD/os.), fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje.

Den 1
Odlet z ČR. Sraz na letišti 2 hodiny před plánovaným odletem u stanoviště Rainbow.


Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo využití fakultativních výletů atd.


Den poslední
 Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do ČR.

 
Vízum

Každý cestující musí mít cestovní pas platný nejméně 6 měsíců od data odjezdu z Egypta. Čeští občané získají vízum při překročení egyptských hranic (na letišti). Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD/os.


Ubytování:

Umístění - Nově postavený hotel vyšší třídy patřící do známého a uznávaného hotelového řetězce Novotel se nachází v rozlehlém, dobře udržovaném areálu přímo na písečné pláži. Přibližně 19 km od města El Quseir a přibližně 60 km od letiště Marsa Alam.

Pláž - Dlouhá (645 m) písečná hotelová pláž přímo u hotelu se slunečníky, lehátky, matracemi a ručníky zdarma. U břehu korálový útes a molo (doporučujeme ochrannou obuv).

K dispozici pro hosty - 24hodinová recepce, prostorná vstupní hala, směnárna, bankomat, obchod se suvenýry, minimarket, konferenční centrum. Hosté mohou využít hlavní restauraci La Palme (bufet, mezinárodní kuchyně), restauraci a la carte Pasta e Basta (italská kuchyně, nutná předchozí rezervace) a 3 bary: Papyrus ve vstupní hale, Island u bazénu a Ramla na pláži. K dispozici jsou 3 venkovní bazény, včetně jednoho vyhřívaného v zimní sezóně (sladká voda) a brouzdaliště pro děti, obklopené sluneční terasou. Slunečníky, lehátka, matrace a osušky u bazénů zdarma. Za poplatek: pokojová služba, hlídání dětí, prádelna.

Internet - V celém hotelu je k dispozici bezplatné Wi-Fi..

Catering - All Inclusive zahrnuje: snídaně (7:00-10:00), obědy (13:00-15:00), večeře (19:00-22:00) formou bufetu v hlavní restauraci, během dne občerstvení podávané v určených barech, místní nealkoholické a alkoholické nápoje v určených barech (10:00-23:00). K dispozici jsou dětské sedačky a menu. Za poplatek: značkové lihoviny, čerstvě vymačkané džusy, espresso a cappuccino. Pro hotelové hosty sleva 25 % v restauraci a la carte.

Sportovní a animační program - Přes den a večer je připraven animační program pro dospělé i děti, zábavné hry, lekce tance, večerní představení a živé show. Zdarma je k dispozici plážový volejbal, fitness centrum, aqua aerobik, boccia, šipky, vodní pólo, krytý bazén. Pro nejmenší hosty je k dispozici: brouzdaliště, dětské hřiště a aktivity miniklubu (4-12 let). Za poplatek: potápěčské centrum, lázně, sauna, turecké lázně, vířivka, masáže, ošetření obličeje a těla.

Webové stránky - www.novotel.com

Místní kategorie - *****

Podle našeho názoru - Člen renomovaného řetězce Novotel, exkluzivní hotel nabízející svým hostům pohodlnou dovolenou. Bohatý program all inclusive, velký bazénový komplex a krásná písečná pláž umožní pobyt plný odpočinku. Navíc široká nabídka sportovních a animačních aktivit vás nenechá se nudit - doporučujeme zejména rodinám cestujícím s dětmi!.

Mapa

Fotogalerie