Marina Resort Port Ghalib *****

Dejte vědět svým přátelům:

od 14 277 Kč

Popis

EGYPT MARSA ALAM - základní informace

Vízum

Každý cestující musí mít cestovní pas platný nejméně 6 měsíců od data odjezdu z Egypta. Čeští občané získají vízum při překročení egyptských hranic (na letišti). Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD/os.

Čas

Stejný jako v ČR.

Úřední jazyk

Arabský (dialekt egyptský).

 

Měna

EGP - Egyptská libra. 1 USD = cca 16,6 EGP, 1 EUR = cca 17,5 EGP. Doporučujeme vzít s sebou eura nebo dolary (nejsou akceptované bankovky vydané před rokem 1996). Peníze lze vyměnit na hotelové recepci nebo vybrat z bankomatů. Je nutné mít s sebou část financí v hotovosti, protože placení kreditní kartou a použití bankomatů může být někdy obtížné.

 

Elektřina

Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s polskými zástrčkami fungují bez problémů.

 

Telefony

Mobilní telefony fungují jak v turistických lokalitách, tak i ve městech. Místní hovory jsou levné, volání do zahraničí je však mnohem dražší. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu.

 

Spropitné

V arabských zemích je zvykem věnovat malé částky jako spropitné (minimálně 1 USD). Výdělky v Egyptě jsou nízké, a proto je spropitné často velkou finanční pomocí. Platí to zejména pro řidiče během místních výletů, pro číšníky v restauracích, ale jsou také obvyklé v hotelech pro úklidový personál.

 

Orientační ceny

Oběd v restauraci od 150 EGP; pivo v baru 70 EGP; 1 l vody 3 EGP; káva v kavárně od 20 EGP. V arabských zemích je zvykem smlouvání, zvlášť u větších nákupů nebo koupi suvenýrů. Je však důležité dodržovat určitá pravidla: nikdy nenabízej cenu, kterou nejsi schopen zaplatit a při nakupování nelze spěchat. V mnoha historických budovách jsou zavedeny poplatky za fotografování, které mohou být od 5 až do 100 EGP. Informujte se prosím u průvodce během jednotlivých výletů.

 

Pošta

Známka na pohled do ČR stojí 20 EGP. Cena je úředně stanovena. Při koupi známky je třeba upozornit, že je to do ČR.

 

Odlety z: Prahy. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. 

 

Oblast

Marsa Alam

Marsa Alam se nachází v jižní části pobřeží Rudého moře, je jednou z nejmladších a nejméně přeplněných turistických oblastí Egypta. Tato část pobřeží je panenskou krajinou, jež si vybírají milovníci klidné dovolené, stejně jako milovníci vodních sportů. Oblast Marsa Alam je známá jako ráj pro potápěče - nádherně barevné korálové útesy a nepřeberné množství ryb okouzluje turisty z celého světa. Je to také skvělá základna pro turisty, kteří chtějí vidět památky starověkého Egypta - Abu Simbel, chrám Luxor, Údolí králů a chrám ve Filé.
V Egyptě trvá hlavní turistická sezóna obvykle od začátku června do konce září.
Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní poplatky, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování v hotelu: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby česky mluvícího delegáta.

 

Základní cena nezahrnuje: egyptské vízum (platí se na letišti ve výši cca 25 USD/os.), fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje.

Den 1
Odlet z ČR. Sraz na letišti 2 hodiny před plánovaným odletem u stanoviště Rainbow.


Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo využití fakultativních výletů atd.


Den poslední
 Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do ČR.

 
Vízum

Každý cestující musí mít cestovní pas platný nejméně 6 měsíců od data odjezdu z Egypta. Čeští občané získají vízum při překročení egyptských hranic (na letišti). Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD/os.


Ubytování:

Umístění - Hotel se nachází u Rudého moře, mimo město a podél pouštního pobřeží. Nachází se na přístavní promenádě Port Ghalib a nabízí přímý přístup ke kavárnám a restauracím podél ní. Mezinárodní letiště Marsa Alam je vzdáleno 7 km. .

Pláž - Hotel má soukromou písečnou pláž s přírodním korálovým útesem, na které jsou lehátka, ručníky a slunečníky zdarma, vzdálenou 300 metrů od resortu.

K dispozici pro hosty - Recepce s nepřetržitým provozem, úschovna zavazadel, lékař na telefonu a lékárna na telefonu, obchody se suvenýry, služby concierge, bufetová restaurace a restaurace a'la carte, 6 barů (včetně barů u bazénu a na pláži), půjčovna aut, bezplatné parkoviště, prádelna (za poplatek), kuřácký prostor, trezor. K dispozici je také nákupní pasáž a salon krásy a kadeřnictví.

Internet - V celém hotelu je k dispozici bezplatné Wi-Fi

Catering - All Inclusive: snídaně (7:00-10:00), pozdní snídaně (10:00-11:00), oběd (12:30-14:30), večeře (18:30-21:30) formou bufetu, občerstvení v baru v aquaparku a na pláži (12:00-17:00), nealkoholické nápoje, teplé nápoje, místní alkoholické nápoje ve skleničce k zakoupení k jídlu v hlavní restauraci a ve vybraných barech (od 10:00 do západu slunce). Dovážené alkoholické nápoje a čerstvé džusy za příplatek. Denně doplňované 2 láhve minerální vody na pokoji, láhev místního vína a košík s ovocem a regionálním pečivem na uvítanou na pokoji.

Sportovní a animační program - V letovisku se nachází největší noční klub v regionu. Hotel má vlastní aquapark s mnoha venkovními bazény (v zimě je voda ve 3 z nich vyhřívaná) a 4 skluzavkami a také aquapark určený zejména pro děti s dalšími 3 skluzavkami (otevřený od 10:00 do západu slunce). K dispozici jsou lázně (otevřeno od 9:00 do 19:00, pouze pro osoby starší 16 let), které nabízejí saunu, parní lázeň, turecké lázně a masážní místnosti a četné léčebné místnosti, kde si můžete dopřát relaxaci (20% sleva na procedury pro hotelové hosty). Dobře vybavená posilovna je otevřena 24 hodin denně (vstup pro osoby starší 16 let). Animátoři nabízejí aktivity pro celou rodinu: aqua aerobik, sportovní soutěže, vodní pólo, večerní živou hudbu a profesionální show. Pro děti ve věku 3-12 let je k dispozici klub Kids Planet (denně 10:00-12:30 a 15:00-17:00). Kromě toho můžete zdarma využívat fotbalové hřiště, volejbal, bocci, tenisové kurty, stolní tenis, lekce jógy. Za příplatek: osvětlení tenisového kurtu, bowling, herna, kulečník, škola potápění, výlety lodí s proskleným dnem, hlídání dětí.

Webové stránky - www.radissonhotelgroup.com

Místní kategorie - *****

Mapa

Fotogalerie