Gemma Resort *****

Dejte vědět svým přátelům:

od 13 378 Kč

Popis

EGYPT MARSA ALAM - základní informace

Vízum

Každý cestující musí mít cestovní pas platný nejméně 6 měsíců od data odjezdu z Egypta. Čeští občané získají vízum při překročení egyptských hranic (na letišti). Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD/os.

Čas

Stejný jako v ČR.

Úřední jazyk

Arabský (dialekt egyptský).

 

Měna

EGP - Egyptská libra. 1 USD = cca 16,6 EGP, 1 EUR = cca 17,5 EGP. Doporučujeme vzít s sebou eura nebo dolary (nejsou akceptované bankovky vydané před rokem 1996). Peníze lze vyměnit na hotelové recepci nebo vybrat z bankomatů. Je nutné mít s sebou část financí v hotovosti, protože placení kreditní kartou a použití bankomatů může být někdy obtížné.

 

Elektřina

Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s polskými zástrčkami fungují bez problémů.

 

Telefony

Mobilní telefony fungují jak v turistických lokalitách, tak i ve městech. Místní hovory jsou levné, volání do zahraničí je však mnohem dražší. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu.

 

Spropitné

V arabských zemích je zvykem věnovat malé částky jako spropitné (minimálně 1 USD). Výdělky v Egyptě jsou nízké, a proto je spropitné často velkou finanční pomocí. Platí to zejména pro řidiče během místních výletů, pro číšníky v restauracích, ale jsou také obvyklé v hotelech pro úklidový personál.

 

Orientační ceny

Oběd v restauraci od 150 EGP; pivo v baru 70 EGP; 1 l vody 3 EGP; káva v kavárně od 20 EGP. V arabských zemích je zvykem smlouvání, zvlášť u větších nákupů nebo koupi suvenýrů. Je však důležité dodržovat určitá pravidla: nikdy nenabízej cenu, kterou nejsi schopen zaplatit a při nakupování nelze spěchat. V mnoha historických budovách jsou zavedeny poplatky za fotografování, které mohou být od 5 až do 100 EGP. Informujte se prosím u průvodce během jednotlivých výletů.

 

Pošta

Známka na pohled do ČR stojí 20 EGP. Cena je úředně stanovena. Při koupi známky je třeba upozornit, že je to do ČR.

 

Odlety z: Prahy. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. 

 

Oblast

Marsa Alam

Marsa Alam se nachází v jižní části pobřeží Rudého moře, je jednou z nejmladších a nejméně přeplněných turistických oblastí Egypta. Tato část pobřeží je panenskou krajinou, jež si vybírají milovníci klidné dovolené, stejně jako milovníci vodních sportů. Oblast Marsa Alam je známá jako ráj pro potápěče - nádherně barevné korálové útesy a nepřeberné množství ryb okouzluje turisty z celého světa. Je to také skvělá základna pro turisty, kteří chtějí vidět památky starověkého Egypta - Abu Simbel, chrám Luxor, Údolí králů a chrám ve Filé.
V Egyptě trvá hlavní turistická sezóna obvykle od začátku června do konce září.
Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní poplatky, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování v hotelu: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby česky mluvícího delegáta.

 

Základní cena nezahrnuje: egyptské vízum (platí se na letišti ve výši cca 25 USD/os.), fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje.

Den 1
Odlet z ČR. Sraz na letišti 2 hodiny před plánovaným odletem u stanoviště Rainbow.


Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo využití fakultativních výletů atd.


Den poslední
 Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do ČR.

 
Vízum

Každý cestující musí mít cestovní pas platný nejméně 6 měsíců od data odjezdu z Egypta. Čeští občané získají vízum při překročení egyptských hranic (na letišti). Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD/os.


Ubytování:

Umístění - Hotel je obklopen udržovanou zahradou. Nabízí výhled na poušť a Rudé moře. V blízkosti se nachází krásný dlouhý korálový útes. Pokud budete mít štěstí, můžete dokonce spatřit želvy! Letiště Marsa Alam je od hotelu vzdáleno 95 km. .

Pláž - Hotel se nachází na soukromé písečné pláži, lehátka a slunečníky zdarma .

K dispozici pro hosty - Recepce otevřená 24 hodin denně, bar na pláži, bar u bazénu, shisha bar, několik restaurací, zahrada, bankomat, směnárna, služby concierge, úschovna zavazadel, prádelna (za poplatek), trezor, kadeřnictví, konferenční místnosti, lékař na telefonu, zařízení pro osoby se zdravotním postižením. Kromě toho se v areálu nachází nákupní centrum s lékárnou, obchody se suvenýry, klenotnictvím. Je zde také malý bazar.

Internet - V celém hotelu je k dispozici bezplatné Wi-Fi

Catering - All Inclusive: snídaně (7:30-10:00), oběd (12:30-14:30) a večeře (19:30-21:30) formou bohatého bufetu. Navíc bufet pro děti, dietní jídla připravovaná na vyžádání. Pozdní snídaně u bazénu (10:00-11:00). V barech se podává občerstvení a nápoje (11:00-12:00 a 15:30-17:00) a palačinky (17:00-18:00). Jednou týdně se koná tematická večeře inspirovaná místní kulturou a tradicemi. Za jídla à la carte se platí příplatek. .

Sportovní a animační program - Hostům je k dispozici komplex venkovních bazénů se sluneční terasou (včetně 2 dětských bazénů) a krytý bazén. K dispozici je lázeňské a wellness centrum, které nabízí turecké lázně, vířivku, saunu, masáže a různé kosmetické a relaxační procedury. Ve fitness centru si můžete zacvičit pod vedením trenéra nebo se přihlásit na lekci jógy. Během pobytu v tomto hotelu se hosté mohou za příplatek věnovat jízdě na koni nebo potápění. Potápěčské centrum Blue Submarine Divers je certifikováno PADI a nabízí kurzy potápění. Animační tým se postará o zábavu celé rodiny během dne: filmové večery, aerobik, karaoke, živá hudba a mnoho dalšího. Děti se mohou zabavit v klubovně pro ně uzpůsobené, stejně jako na dětském hřišti a v herně. Kromě toho je hostům k dispozici kulečník (za poplatek), stolní tenis, šipky, 2 tenisové kurty a hřiště na minifotbal.

Webové stránky - https://www.gemmaresort.com/

Místní kategorie - *****

Mapa

Fotogalerie