Flamenco Beach & Resort ****

Dejte vědět svým přátelům:

od 12 003 Kč

Popis

EGYPT MARSA ALAM - základní informace

Vízum

Každý cestující musí mít cestovní pas platný nejméně 6 měsíců od data odjezdu z Egypta. Čeští občané získají vízum při překročení egyptských hranic (na letišti). Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD/os.

Čas

Stejný jako v ČR.

Úřední jazyk

Arabský (dialekt egyptský).

 

Měna

EGP - Egyptská libra. 1 USD = cca 16,6 EGP, 1 EUR = cca 17,5 EGP. Doporučujeme vzít s sebou eura nebo dolary (nejsou akceptované bankovky vydané před rokem 1996). Peníze lze vyměnit na hotelové recepci nebo vybrat z bankomatů. Je nutné mít s sebou část financí v hotovosti, protože placení kreditní kartou a použití bankomatů může být někdy obtížné.

 

Elektřina

Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s polskými zástrčkami fungují bez problémů.

 

Telefony

Mobilní telefony fungují jak v turistických lokalitách, tak i ve městech. Místní hovory jsou levné, volání do zahraničí je však mnohem dražší. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu.

 

Spropitné

V arabských zemích je zvykem věnovat malé částky jako spropitné (minimálně 1 USD). Výdělky v Egyptě jsou nízké, a proto je spropitné často velkou finanční pomocí. Platí to zejména pro řidiče během místních výletů, pro číšníky v restauracích, ale jsou také obvyklé v hotelech pro úklidový personál.

 

Orientační ceny

Oběd v restauraci od 150 EGP; pivo v baru 70 EGP; 1 l vody 3 EGP; káva v kavárně od 20 EGP. V arabských zemích je zvykem smlouvání, zvlášť u větších nákupů nebo koupi suvenýrů. Je však důležité dodržovat určitá pravidla: nikdy nenabízej cenu, kterou nejsi schopen zaplatit a při nakupování nelze spěchat. V mnoha historických budovách jsou zavedeny poplatky za fotografování, které mohou být od 5 až do 100 EGP. Informujte se prosím u průvodce během jednotlivých výletů.

 

Pošta

Známka na pohled do ČR stojí 20 EGP. Cena je úředně stanovena. Při koupi známky je třeba upozornit, že je to do ČR.

 

Odlety z: Prahy. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. 

 

Oblast

Marsa Alam

Marsa Alam se nachází v jižní části pobřeží Rudého moře, je jednou z nejmladších a nejméně přeplněných turistických oblastí Egypta. Tato část pobřeží je panenskou krajinou, jež si vybírají milovníci klidné dovolené, stejně jako milovníci vodních sportů. Oblast Marsa Alam je známá jako ráj pro potápěče - nádherně barevné korálové útesy a nepřeberné množství ryb okouzluje turisty z celého světa. Je to také skvělá základna pro turisty, kteří chtějí vidět památky starověkého Egypta - Abu Simbel, chrám Luxor, Údolí králů a chrám ve Filé.
V Egyptě trvá hlavní turistická sezóna obvykle od začátku června do konce září.
Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní poplatky, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování v hotelu: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby česky mluvícího delegáta.

 

Základní cena nezahrnuje: egyptské vízum (platí se na letišti ve výši cca 25 USD/os.), fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje.

Den 1
Odlet z ČR. Sraz na letišti 2 hodiny před plánovaným odletem u stanoviště Rainbow.


Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo využití fakultativních výletů atd.


Den poslední
 Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do ČR.

 
Vízum

Každý cestující musí mít cestovní pas platný nejméně 6 měsíců od data odjezdu z Egypta. Čeští občané získají vízum při překročení egyptských hranic (na letišti). Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD/os.


Ubytování:

Umístění - Hotel Flamenco Beach & Resort se nachází na velmi klidném místě, 6 km od centra města El Quseir, které leží cca 150 km jižně od Hurghady. Letiště Marsa Alam je vzdáleno cca 65 km, letiště v Hurghadě cca 120 km od hotelu. El Quseir je klidné egyptské město s krásným starým městem, úzkými uličkami a tradičními barevnými bazary. Poloha hotelu umožňuje navštívit místní zajímavosti, jako je stará pevnost, přístav a staré město El Quseir.

Pláž - Hotel (část Beach) se nachází přímo u dlouhé a široké písečné pláže. U břehu se nachází korálový útes (200 m dlouhé molo se sestupem do vody), který nabízí možnost pozorovat podmořský život Rudého moře. Lehátka, slunečníky a osušky na pláži i u bazénu - zdarma. Na pláži se nachází bar s nápoji a občerstvením.

K dispozici pro hosty - Hotel se skládá ze dvou částí Beach (u pláže) a Resort (přechod málo frekventovanou cestou). V každé části se nachází třípodlažní hlavní budova. Část Beach byla otevřena v roce 1999, část Resort v roce 2004 . K objektu patří rozsáhlý pozemek s krásnou zahradou (cca 20 000 m²). V hotelu na hosty čeká prostorná lobby, směnárna, prádelna (za poplatek), úschovna zavazadel, obchody se suvenýry (v části Beach), kyvadlová doprava do El Quseir (za poplatek) a diskotéka (v části Resort). Hostům jsou k dispozici 3 velké sladkovodní bazény (2 v části Beach a 1 v části Resort), z toho jeden v zimní sezóně vyhřívaný. K dispozici jsou 3 restaurace („Flamenco” a italská a'la carte „Florencia” (za poplatek) v části Beach a „Las Palmas” v části Resort) a 5 barů („Carmen”, „Sunshine Grill” na pláži (za poplatek), „Cactus” bar u bazénu v části Beach a „Sevilla” bar u bazénu a disco bar v části Resort), navíc zmrzlinový koutek (za poplatek) a oriantální stan „Ali Baba” se šišou (za poplatek) umístěný v krásné zahradě v části Beach.

Internet - V lobby a na pokojích Wi-Fi připojení k internetu - za poplatek.

Catering - Nabídka All Inclusive zahrnuje: snídaně (6:30-10:00), obědy (13:00-15:00), odpolední občerstvení (15:30-17:30), večeře (18:30-22:00). Snídaně a večeře jsou servírovány formou bufetu v restauracích „Flamenco” a „Las Palmas”. Kuchaři v nich připravují jídla přímo před očima hostů. Obě restaurace mají terasy. V restauraci „Flamenco” se podávají obědy. V baru „Carmen” se podávají nápoje a občerstvení, v „Sunshine Grill” na pláži se podávají obědy a odpolední občerstvení. Bary u bazénu („Cactus” a „Sevilla”) nabízí alkoholické i nealkoholické nápoje a občerstvení. Jsou otevřeny od 11:00 do 23:00. Během hlavních jídel se nápoje podávají ve sklenicích. Dovážené nápoje, nápoje v lahvích, espresso a cappuccino, zmrzlina a čerstvě vymačkané džusy nejsou zahrnuty v programu All Inclusive.

Sportovní a animační program - Velkou výhodou hotelu jsou bohaté animace a četné atrakce: aerobik, vodní gymnastika, vodní pólo, volejbal ve vodě, šipky, boccia, stolní tenis, tenisový kurt (osvětlení za poplatek), fotbalové hřiště. Za poplatek lze využít: jízdu na koni a velbloudech, kulečník, wellness centrum v části Beach (posilovna, masáže, sauna a vířivka - za poplatek), potápěčské centrum (za poplatek) v části Beach. V orientálním stanu „Ali Baba” se koná živá hudba a představení (včetně tanečních večerů, karaoke). Dětem hotel nabízí: 2 dětská brouzdaliště, miniklub (v hlavní sezóně), 2 dětská hřiště (v každé části hotelu jedno), dětskou postýlku pro děti do 2 let (na vyžádání), dětské židličky v restauraci, hlídání dětí (za poplatek).

Webové stránky - http://flamencohotels.com/beach/

Místní kategorie - ****

Podle našeho názoru - Hotel Flamenco Beach & Resort je určen zejména pro ty, kteří si cení klid a pohodu, milují moře a podmořský život Rudého moře. Hotel se nachází v krásné zahradě.    

Umiestnenie - Hotel Flamenco Beach & Resort se nachází na velmi klidném místě, 6 km od centra města El Quseir, které leží cca 150 km jižně od Hurghady. Letiště Marsa Alam je vzdáleno cca 65 km, letiště v Hurghadě cca 120 km od hotelu. El Quseir je klidné egyptské město s krásným starým městem, úzkými uličkami a tradičními barevnými bazary. Poloha hotelu umožňuje navštívit místní zajímavosti, jako je stará pevnost, přístav a staré město El Quseir.

Webová lokalita - http://flamencohotels.com/beach/

Športový a animačný program - Velkou výhodou hotelu jsou bohaté animace a četné atrakce: aerobik, vodní gymnastika, vodní pólo, volejbal ve vodě, šipky, boccia, stolní tenis, tenisový kurt (osvětlení za poplatek), fotbalové hřiště. Za poplatek lze využít: jízdu na koni a velbloudech, kulečník, wellness centrum v části Beach (posilovna, masáže, sauna a vířivka - za poplatek), potápěčské centrum (za poplatek) v části Beach. V orientálním stanu „Ali Baba” se koná živá hudba a představení (včetně tanečních večerů, karaoke). Dětem hotel nabízí: 2 dětská brouzdaliště, miniklub (v hlavní sezóně), 2 dětská hřiště (v každé části hotelu jedno), dětskou postýlku pro děti do 2 let (na vyžádání), dětské židličky v restauraci, hlídání dětí (za poplatek). .

Stravovanie - Nabídka All Inclusive zahrnuje: snídaně (6:30-10:00), obědy (13:00-15:00), odpolední občerstvení (15:30-17:30), večeře (18:30-22:00). Snídaně a večeře jsou servírovány formou bufetu v restauracích „Flamenco” a „Las Palmas”. Kuchaři v nich připravují jídla přímo před očima hostů. Obě restaurace mají terasy. V restauraci „Flamenco” se podávají obědy. V baru „Carmen” se podávají nápoje a občerstvení, v „Sunshine Grill” na pláži se podávají obědy a odpolední občerstvení. Bary u bazénu („Cactus” a „Sevilla”) nabízí alkoholické i nealkoholické nápoje a občerstvení. Jsou otevřeny od 11:00 do 23:00. Během hlavních jídel se nápoje podávají ve sklenicích. Dovážené nápoje, nápoje v lahvích, espresso a cappuccino, zmrzlina a čerstvě vymačkané džusy nejsou zahrnuty v programu All Inclusive. .

Miestna kategória - ****

K dispozícii pre hostí - Hotel se skládá ze dvou částí Beach (u pláže) a Resort (přechod málo frekventovanou cestou). V každé části se nachází třípodlažní hlavní budova. Část Beach byla otevřena v roce 1999, část Resort v roce 2004 . K objektu patří rozsáhlý pozemek s krásnou zahradou (cca 20 000 m²). V hotelu na hosty čeká prostorná lobby, směnárna, prádelna (za poplatek), úschovna zavazadel, obchody se suvenýry (v části Beach), kyvadlová doprava do El Quseir (za poplatek) a diskotéka (v části Resort). Hostům jsou k dispozici 3 velké sladkovodní bazény (2 v části Beach a 1 v části Resort), z toho jeden v zimní sezóně vyhřívaný. K dispozici jsou 3 restaurace („Flamenco” a italská a'la carte „Florencia” (za poplatek) v části Beach a „Las Palmas” v části Resort) a 5 barů („Carmen”, „Sunshine Grill” na pláži (za poplatek), „Cactus” bar u bazénu v části Beach a „Sevilla” bar u bazénu a disco bar v části Resort), navíc zmrzlinový koutek (za poplatek) a oriantální stan „Ali Baba” se šišou (za poplatek) umístěný v krásné zahradě v části Beach.

Podľa nášho názoru - Hotel Flamenco Beach & Resort je určen zejména pro ty, kteří si cení klid a pohodu, milují moře a podmořský život Rudého moře. Hotel se nachází v krásné zahradě.

Mapa

Fotogalerie