Egypt – pohoda u moře a v Údolí králů 

Dejte vědět svým přátelům:

od 33 990 Kč

Popis


Poloha:

Egypt je první turistickou destinací světa, jak o tom svědčí antické nápisy na kamenech v archeologickém areálu v Sakkáře nedaleko Káhiry. Egypt - návštěvnící sem jezdí obdivovat zázraky země již více než 3000 let. 450 let před narozením Krista řecký zeměpisec Hérodot po návštěvě Egyptu napsal: ”Nikde na celém světě není tolik úžasných věcí, nikde jinde neuvidíte tolik nepopsatelné nádhery.”


Ubytování:

Ubytování: - 1x ubytování v oblasti Safaga v 5* hotelu s all inclusive, 2x nocleh v Luxoru v 5* hotelu s polopenzí, 5x nocleh v 5* hotelu v oblasti Marsa Alam

Program:

1. den:
odlet z Prahy do HURGHADY, transfer na 5* hotel do SAFAGY, odpolední volno, all inclusive.

2. den:
po snídani brzo ráno se přesuneme mikrobusem do LUXORU. Ubytování v 4* hotelu s polopenzí (2 noci) a poté vyrazíme poznávat místní život a krásy tohoto historického města s neopakovatelnou atmosférou starých časů. Výlet na druhý břeh Luxoru do ÚDOLÍ KRÁLŮ se zastávkou na prohlédnutí Memnonových kolosů. Chrám královny HATŠEPSUT. Odtud se vydáme k Nilu a poplujeme na typické lodi “Feluce” s obrovskou plachtou a vysokým stěžněm na Banánový ostrov. Přitom zažijeme kouzelný západ slunce. Večeře v hotelu, nocleh.

3. den:
po snídani se přesuneme ke chrámu v KARNAKU a LUXORU. Následuje návštěva nejkrásnějšího místního muzea, na egyptské poměry až nezvykle přehledného a moderního. Zde uvidíme nálezy z chrámu a pohřební předměty, které byly objeveny v západní části Théb.

4. den:
po snídani přesun mikrobusem do MARSA ALAM do 5* hotelu, kde až do 9.dne si budeme užívat all inclusive.

5. den:
celodenní volno v hotelu na jeho úžasné pláži, kde můžete relaxovat v jednom z nejlepších hotelů v Marsa Alam.

6. den:
odjezd do národní park WADI EL GEMAL, který se nachází cca 45 kilometrů jižně od města Marsa Alam. Wadi El Gemal je skutečně jedním z nejzajímavějších míst v Egyptě díky svému rozmanitému ekosystému a mnoha archeologickým lokalitám. Vychutnáme se i adrenalinovou jízdu v džípu přes písečné duny Východní pouště a panoramatické výhledy do krajiny. Toto údolí je také dodnes domovem beduínské komunity patřící ke kmeni Ababda. Nedaleko Wadi El Gamal se nacházejí smaragdové doly královny Kleopatry, kde se dodnes dochovaly některé pozůstatky ve formě chrámových ruin a důlních šachet. Traduje se, že smaragdy z této oblasti patřily k těm nejkrásnějším na celém světě. Výlet zakončíte lahodnou egyptskou večeří a vydáte se s průvodcem zpět do hotelu.

7. den:
pobyt u moře, odpočinek nebo fakultativně celodenní výlet-brzy ráno pojedeme do přístavu HAMATA, kde se nalodíme a poplujeme do oblasti s nejpravděpodobnějším výskytem volně žijících delfínů. Budete moci si zašnorchlovat, protože podvodní život je v těchto místech jedním slovem fascinující. V ceně výletu je oběd, nealko nápoje i výbava pro šnorchlování.

8. den:
poslední den před odletem do České republiky, takže koupání v báječném moři, možnost sportovního vyžití.

9. den:
přesun na letiště a přelet do ČR

Fotogalerie