Egypt - Od oázy Síwa až na Mojžíšovu horu 

Dejte vědět svým přátelům:

od 51 490 Kč

Popis


Poloha:

Egypt je první turistickou destinací světa, jak o tom svědčí antické nápisy na kamenech v archeologickém areálu v Sakkáře nedaleko Káhiry. Egypt - návštěvnící sem jezdí obdivovat zázraky země již více než 3000 let. 450 let před narozením Krista řecký zeměpisec Hérodot po návštěvě Egyptu napsal: ”Nikde na celém světě není tolik úžasných věcí, nikde jinde neuvidíte tolik nepopsatelné nádhery.”


Ubytování:

Ubytování: - 2x Káhira, 1x Alexandria, 3x oáza Siwa, 4x Sharm el Sheikh

Program:

1. den:
Odlet z ČR s přestupem do hlavního města Egypta – KÁHIRY. Transfer na ubytování.

2. den:
jsou památky, které lze navštívit i několikrát za život, a tak nemůžeme v KÁHIŘE minout ty nejkrásnější pamětihodnosti starověkého Egypta - GÍZSKOU NEKROPOLI. Projdeme se nejen kolem pověstmi opředené SFINGY, ale také po pyramidových komplexech tří velkých faraonů Egypta - CHUFUOVA, RÁCHEFOVA A MENKAUEROVA PYRAMIDA. Tato lokalita byla zařazena mezi Sedm divů světa a již od dávných dob udivuje a ohromuje turisty z celého světa. Po prohlídce se přesuneme do EGYPTSKÉHO MUZEA V KÁHIŘE, které ukrývá tisíce artefaktů z doby starověkého Egypta, obdivovat můžeme kolosální sochy, keramické výrobky i šperky. Večeřet budeme při 2hodinové projížďce lodí po řece Nil, kde nás během plavby zabaví tanečnice břišních tanců a mystičtí dervišové. Přesun na hotel v Káhiře.

3. den:
po snídani odjezd k břehům Středozemního moře do ALEXANDRIE, která bývala jedním z nejdůležitějších přístavů a své jméno získala po slavném vládci Alexandru Velikém. Navštívíme pevnost z 15.století QAITBAY či největší a nejslavnější knihovnu starověku ALEXANDRIJSKOU KNIHOVNU. Nevynecháme ani krásnou mešitu ABÚ EL-ABBÁSE MURSÍHO. Zvláštní kouzlo má město během večerních hodin a tento zážitek si nenecháme uniknout ani my. Po setmění vyrazíme na místní market a pobřežní promenádu. Nocleh a večeře v Alexandrii.

4. den:
dnes se přesuneme do hloubi pouště směrem OÁZA SÍWA. Nejprve se vydáme autobusem 2h podél Středozemního moře do oblasti ALAMEIN, kde navštívíme muzeum a památník 2.světové války. Po prohlídce nás čeká ještě 300 km naším autobusem do OÁZY SÍWA, kterou obývají převážně berbeři a tak zde máte unikátní možnost poznat „jiný“ Egypt. Ubytování, večeře a nocleh na hotelu.

5. den:
Od rána si plnými doušky užijeme pohodu v této méně navštěvované oblasti Egypta uprostřed Libyjské pouště. OÁZA SÍWA nabízí mnoho památek a my rozhodně nevynecháme HORU MRTVÝCH - GEBEL AL MAWTA, jedná se o pahorek, do kterého byly vytesány hrobky již za dob starověkého Egypta. Poté se přesuneme do CHRÁMU BOHA AMONA a do největší zajímavosti oblasti - PEVNOST SHALI. Tato pevnost byla lidmi téměř opuštěna a vy si můžete užít procházku mezi organicky tvarovanými obvodovými zdmi budov, jejichž střechy se časem propadly, ale o to starobylejší atmosféra na vás z pevnosti dýchne. Odpoledne se ještě musíme zastavit u HORY DAKROUR, kde se osoby trpící revmatickým onemocněním mohou naložit do lázně z horkého písku, která jejich problémům uleví.

6. den:
OÁZA SÍWA leží 12 metrů pod hladinou moře a tedy i zde naleznete solná jezera podobná Mrtvému moři. My budeme mít možnost se v nich vykoupat, stejně tak jako v KLEOPATŘINĚ LÁZNI, ve které se údajně tato panovnice skutečně koupala. Odpoledne fakultativně vyrazíme na projížďku auty 4x4 do pouště, kde je možné se vykoupat v jezírkách BIR WAHED či horkých pramenech. Vyrazíme za dobrodružstvím na písečné duny, vyzkoušet můžete jízdu po písečných dunách na sandboardu a zůstaneme zde až na romantický západ slunce. Nezapomeňte si něco teplejšího na sebe, poté co se slunce schová za obzor, může vás v poušti překvapit nižší teplota vzduchu.

7. den:
poslední nákupy na marketu v Síwě, po které se již vydáme na cestu zpět do KÁHIRY. Po příjezdu se přesuneme místní leteckou linkou na Sinaj do oblasti SHARM EL SHEIKH, která je vyhlášená svým průzračně čistým mořem a korálovým podložím. Transfer na hotel, strava all inclusive a nocleh.

8. den:
odpočinek na hotelové pláži, šnorchlování u hotelu a relaxace v luxusním zázemí našeho hotelu s bohatým all inclusive.

9. den:
v brzkých ranních hodinách se vydáme do vnitrozemí Sinajského poloostrova, kde leží důležité biblické místo MOJŽÍŠOVA HORA (2 285 m.n.m.). Na její vrchol vystoupáme ještě za tmy tak, abychom nepřišli o neopakovatelný východ slunce. Pokud se na výstup necítíte, můžeme si ho částečně usnadnit na hřbetu velblouda. Po turistické vsuvce si od chození odpočineme při návštěvě místa, odkud dle Bible promluvil Bůh z hořícího keře na Mojžíše – ano, řeč je o KLÁŠTERU SV. KATEŘINY, původem již ze čtvrtého století. Návrat na hotel.

10. den:
po náročnějším dni si zasloužíme volno na pláži hotelu. V podvečer by však byla chyba nenavštívit centrum SHARM EL SHEIKHU, kde prozkoumáme oslňující MEŠITU AL-SAHÁBA, v níž se prolíná celá směsice architektonických stylů, proslulé náměstí SOHO s jeho Tančící fontánou, Starý trh i úžasnou koptskou katedrálu. Po prohlídce je tu pro zájemce možnost posezení u vodní dýmky v populární místní kavárně. Návrat na hotel a nocleh.

11. den:
odlet dle letového řádu z Egypta do ČR.

Fotogalerie