Concorde Moreen Beach Resort & spa Marsa Alam *****

Dejte vědět svým přátelům:

od 15 002 Kč

Popis

EGYPT MARSA ALAM - základní informace

Vízum

Každý cestující musí mít cestovní pas platný nejméně 6 měsíců od data odjezdu z Egypta. Čeští občané získají vízum při překročení egyptských hranic (na letišti). Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD/os.

Čas

Stejný jako v ČR.

Úřední jazyk

Arabský (dialekt egyptský).

 

Měna

EGP - Egyptská libra. 1 USD = cca 16,6 EGP, 1 EUR = cca 17,5 EGP. Doporučujeme vzít s sebou eura nebo dolary (nejsou akceptované bankovky vydané před rokem 1996). Peníze lze vyměnit na hotelové recepci nebo vybrat z bankomatů. Je nutné mít s sebou část financí v hotovosti, protože placení kreditní kartou a použití bankomatů může být někdy obtížné.

 

Elektřina

Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s polskými zástrčkami fungují bez problémů.

 

Telefony

Mobilní telefony fungují jak v turistických lokalitách, tak i ve městech. Místní hovory jsou levné, volání do zahraničí je však mnohem dražší. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu.

 

Spropitné

V arabských zemích je zvykem věnovat malé částky jako spropitné (minimálně 1 USD). Výdělky v Egyptě jsou nízké, a proto je spropitné často velkou finanční pomocí. Platí to zejména pro řidiče během místních výletů, pro číšníky v restauracích, ale jsou také obvyklé v hotelech pro úklidový personál.

 

Orientační ceny

Oběd v restauraci od 150 EGP; pivo v baru 70 EGP; 1 l vody 3 EGP; káva v kavárně od 20 EGP. V arabských zemích je zvykem smlouvání, zvlášť u větších nákupů nebo koupi suvenýrů. Je však důležité dodržovat určitá pravidla: nikdy nenabízej cenu, kterou nejsi schopen zaplatit a při nakupování nelze spěchat. V mnoha historických budovách jsou zavedeny poplatky za fotografování, které mohou být od 5 až do 100 EGP. Informujte se prosím u průvodce během jednotlivých výletů.

 

Pošta

Známka na pohled do ČR stojí 20 EGP. Cena je úředně stanovena. Při koupi známky je třeba upozornit, že je to do ČR.

 

Odlety z: Prahy. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. 

 

Oblast

Marsa Alam

Marsa Alam se nachází v jižní části pobřeží Rudého moře, je jednou z nejmladších a nejméně přeplněných turistických oblastí Egypta. Tato část pobřeží je panenskou krajinou, jež si vybírají milovníci klidné dovolené, stejně jako milovníci vodních sportů. Oblast Marsa Alam je známá jako ráj pro potápěče - nádherně barevné korálové útesy a nepřeberné množství ryb okouzluje turisty z celého světa. Je to také skvělá základna pro turisty, kteří chtějí vidět památky starověkého Egypta - Abu Simbel, chrám Luxor, Údolí králů a chrám ve Filé.
V Egyptě trvá hlavní turistická sezóna obvykle od začátku června do konce září.
Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní poplatky, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování v hotelu: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby česky mluvícího delegáta.

 

Základní cena nezahrnuje: egyptské vízum (platí se na letišti ve výši cca 25 USD/os.), fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje.

Den 1
Odlet z ČR. Sraz na letišti 2 hodiny před plánovaným odletem u stanoviště Rainbow.


Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo využití fakultativních výletů atd.


Den poslední
 Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do ČR.

 
Vízum

Každý cestující musí mít cestovní pas platný nejméně 6 měsíců od data odjezdu z Egypta. Čeští občané získají vízum při překročení egyptských hranic (na letišti). Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD/os.


Ubytování:

Umístění - Elegantní hotelový komplex umístěný v rozlehlé zahradě přímo u pláže, cca 40 km od centra Marsa Alam, cca 24 km od letiště v Marsa Alam, cca 311 km od Luxoru, cca 226 km od Hurghady a cca 789 km od Káhiry.  

Pláž - Hotel Concorde Moreen Beach Resort & Spa Marsa Alam se nachází u soukromé písečné pláže cca 800 m dlouhé s přístupem ke korálovému útesu (molo).  

K dispozici pro hosty - Hotel má několik restaurací: The View - hlavní restaurace, mezinárodní kuchyně, Baraka - rybí restaurace (za příplatek), La Dolce Vita - italská restaurace (večeře zdarma jednou za pobyt, nutná rezervace); několik barů: v lobby, na pláži, u bazénu. V areálu hotelu se nachází 4 bazény (2 pro dospělé, jeden v zimě vyhřívaný, 2 pro děti, oba v zimě vyhřívané - obvykle od prosince). V hotelu je navíc bankomat, úschovna zavazadel, směnárna, obchody se suvenýry, prádelna.

Internet - V areálu celého hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Catering - All Inclusive: snídaně (07:00-10:00), obědy (12:30-14:30), večeře (19:00-22:00) - bufet v hlavní restauraci. Občerstvení v baru u bazénu "The Blue" (10:00-12:00 a 16:00-17:00), Sky Lounge Cafe - za poplatek (16:00-23:00). Místní nealkoholické a alkoholické nápoje se podávají v určených barech od 10:00 do 24:00 (zdarma). All Inclusive nezahrnuje: čerstvé ovocné džusy, lahvové nápoje a výrobky z minibaru.    

Sportovní a animační program - Celodenní animace - na pláži s hrami, soutěžemi a hudbou; vodní volejbal v bazénu, vodní posilovna, boccia na pláži, protahovací cvičení na pláži, večerní zábava v amfiteátru. V areálu hotelu jsou k dispozici 2 hřiště pro plážový volejbal, fotbalové hřiště, šipky, gymnastika, kulečník, šachy, stolní tenis, venkovní a vnitřní hřiště pro děti. Za poplatek: wellness a potápěčské centrum.    

Webové stránky - https://marsaalam.concorde-eg.com/en/best-hotels-marsaalam

Místní kategorie - *****

Podle našeho názoru - Atraktivně umístěný a vybavený hotel. Umožňuje mimořádně příjemnou dovolenou, doporučujeme zejména pro páry. Hotel pro ty, kteří ocení klid, milují moře a okukování podmořského života na pohádkových korálových útesech Rudého moře.

Umiestnenie - Elegantní hotelový komplex se nachází v rozlehlých zahradách přímo na pláži, cca 40 km od centra města Marsa Alam, cca 24 km od letoviska Marsa Alam, cca 311 km od Luxoru, cca 226 km od Hurghady a cca 789 km od Káhiry..

Webová lokalita - https://marsaalam.concorde-eg.com/en/best-hotels-marsaalam

Športový a animačný program - Celodenní animácia - na pláži s hrami, turnajmi a hudbou; vodný volejbal v bazéne, vodná posilňovňa, boccia na pláži, strečingové cvičenia na pláži, večerná zábava v amfiteátri. K dispozici jsou 2 ihriská na plážový volejbal, fotbalové ihrisko, šípky, gymnastika, biliard, šach, stolní tenis, vnější a vnitřní dětské ihrisko. Kúpele a potápačské centrum za príplatok. .

Stravovanie - All inclusive: raňajky (07:00 -10:00), oběd (12:30-14:30), večeře (19:00-22:00) - formou bufetu v hlavní restauraci. Bezplatné miestne nealkoholické a alkoholické nápoje sa podávajú v určených baroch od 10:00 do 24:00. All inclusive nezahàňa čerstvé ovocné šťávy, nápoje vo fľašiach a produkty z minibaru..

Miestna kategória - *****

K dispozícii pre hostí - V objektu se nachází několik restaurací: Baraka - rybia reštaurácia (za príplatok), La Dolce Vita - talianska reštaurácia (raz za stay zdarma); niekoľko barov: v hale, na pláži, pri bazéne. K dispozici jsou 4 bazény (2 pre dospelých, z zorých jeden je v zime vyhrievaný, 2 pre deti, oba sú v zime vyhrievané). Kromě toho se v hotelu nachází bankomat, úschovňa batožiny, zmenáreň, obchody so suvenírmi, práčovňa..

Mapa

Fotogalerie