Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam *****

Dejte vědět svým přátelům:

od 12 776 Kč

Popis

EGYPT MARSA ALAM - základní informace

Vízum

Každý cestující musí mít cestovní pas platný nejméně 6 měsíců od data odjezdu z Egypta. Čeští občané získají vízum při překročení egyptských hranic (na letišti). Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD/os.

Čas

Stejný jako v ČR.

Úřední jazyk

Arabský (dialekt egyptský).

 

Měna

EGP - Egyptská libra. 1 USD = cca 16,6 EGP, 1 EUR = cca 17,5 EGP. Doporučujeme vzít s sebou eura nebo dolary (nejsou akceptované bankovky vydané před rokem 1996). Peníze lze vyměnit na hotelové recepci nebo vybrat z bankomatů. Je nutné mít s sebou část financí v hotovosti, protože placení kreditní kartou a použití bankomatů může být někdy obtížné.

 

Elektřina

Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s polskými zástrčkami fungují bez problémů.

 

Telefony

Mobilní telefony fungují jak v turistických lokalitách, tak i ve městech. Místní hovory jsou levné, volání do zahraničí je však mnohem dražší. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu.

 

Spropitné

V arabských zemích je zvykem věnovat malé částky jako spropitné (minimálně 1 USD). Výdělky v Egyptě jsou nízké, a proto je spropitné často velkou finanční pomocí. Platí to zejména pro řidiče během místních výletů, pro číšníky v restauracích, ale jsou také obvyklé v hotelech pro úklidový personál.

 

Orientační ceny

Oběd v restauraci od 150 EGP; pivo v baru 70 EGP; 1 l vody 3 EGP; káva v kavárně od 20 EGP. V arabských zemích je zvykem smlouvání, zvlášť u větších nákupů nebo koupi suvenýrů. Je však důležité dodržovat určitá pravidla: nikdy nenabízej cenu, kterou nejsi schopen zaplatit a při nakupování nelze spěchat. V mnoha historických budovách jsou zavedeny poplatky za fotografování, které mohou být od 5 až do 100 EGP. Informujte se prosím u průvodce během jednotlivých výletů.

 

Pošta

Známka na pohled do ČR stojí 20 EGP. Cena je úředně stanovena. Při koupi známky je třeba upozornit, že je to do ČR.

 

Odlety z: Prahy. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. 

 

Oblast

Marsa Alam

Marsa Alam se nachází v jižní části pobřeží Rudého moře, je jednou z nejmladších a nejméně přeplněných turistických oblastí Egypta. Tato část pobřeží je panenskou krajinou, jež si vybírají milovníci klidné dovolené, stejně jako milovníci vodních sportů. Oblast Marsa Alam je známá jako ráj pro potápěče - nádherně barevné korálové útesy a nepřeberné množství ryb okouzluje turisty z celého světa. Je to také skvělá základna pro turisty, kteří chtějí vidět památky starověkého Egypta - Abu Simbel, chrám Luxor, Údolí králů a chrám ve Filé.
V Egyptě trvá hlavní turistická sezóna obvykle od začátku června do konce září.
Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní poplatky, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování v hotelu: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby česky mluvícího delegáta.

 

Základní cena nezahrnuje: egyptské vízum (platí se na letišti ve výši cca 25 USD/os.), fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje.

Den 1
Odlet z ČR. Sraz na letišti 2 hodiny před plánovaným odletem u stanoviště Rainbow.


Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo využití fakultativních výletů atd.


Den poslední
 Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do ČR.

 
Vízum

Každý cestující musí mít cestovní pas platný nejméně 6 měsíců od data odjezdu z Egypta. Čeští občané získají vízum při překročení egyptských hranic (na letišti). Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD/os.


Ubytování:

Umístění - Amarina Queen Resort & Aqua Park Marsa Alam je rodinný hotel, který se nachází cca 23 km severně od Marsa Alam a cca 48 km od mezinárodního letiště v Marsa Alam. Možnost transferu autobusem do Hurghady (za příplatek, min. 5 osob).  

Pláž - Přímo u hotelu (cca 100 m) je soukromá písečná pláž s přístupem ke korálovému útesu přes molo. Osušky, lehátka a slunečníky na pláži a u bazénu - zdarma.    

K dispozici pro hosty - Recepce 24h, hlavní restaurace a italská restaurace a'la carte, lobby bar, bar u bazénu a na pláži, 2 bazény, dětský klub. Od listopadu: prádelna, nákupní zóna, lékárna, Shisha Corner, posilovna, wellness centrum (některé za příplatek). Od 1. května 2024 bude v hotelu k dispozici aquapark.  

Internet - V lobby Wi-Fi připojení k internetu - zdarma, na pokojích - za příplatek.

Catering - All Inclusive od 10:00 do 24:00 ve vybraných barech. Snídaně (07:00-10:00), oběd (12:30-14:30), večeře (18:30-21:30) - formou bufetu v hlavní restauraci. Občerstvení na pláži (15:00-17:00), zmrzlina v baru u bazénu (14:00-16:00). Lobby bar servíruje nápoje od 10:00 do 01:00, plážový bar a bar u bazénu od 10:00 do západu slunce (17:00 v zimní sezóně, 18:00 v letní sezóně). Nealkoholické nápoje a místní alkoholické nápoje se podávají ve sklenicích nebo kelímcích. Za příplatek: čerstvě vymačkané džusy, turecká káva, lahvové nápoje, nápoje v plechovkách a dovážené alkoholické nápoje. Po 1:00 jsou všechny alkoholické nápoje v barech za příplatek. Italská restaurace a'la carte zdarma jednou za pobyt, nutná předchozí rezervace. Hotel si vyhrazuje právo změny rozsahu služeb zahrnutých v programu All Inclusive (např. času servírování pokrmů).  

Sportovní a animační program - Denní a večerní animace, dětský klub pro děti od 4 do 7 let (otevřený 7 dní v týdnu 10:00-16:00), aquapark se skluzavkami, vodní pólo, posilovna, aqua aerobik a gymnastika, lekce tance, šipky, kulečník, plážový volejbal, stolní tenis, fitness centrum (za poplatek). Za příplatek: centrum vodních sportů a potápění. Od poloviny června do poloviny září FIGLOKLUB s animacemi v polštině.  

Webové stránky - http://amarinahotelsegypt.com/

Místní kategorie - *****

Podle našeho názoru - Pětihvězdičkový hotel Amarina Queen Resort u písečné pláže splní očekávání dospělých i rodin s dětmi. Skvělé místo pro trávení rodinné dovolené.  

Mapa

Fotogalerie