Dominikánská republika - perla Karibiku s výlety 

Dejte vědět svým přátelům:

od 54 990 Kč

PopisUbytování:

Ubytování: - okolí Punta Cana, 5* hotel Bahia Principe Grand Bavaro.(pokoj Junior Suite Superior)

Program:

1. den:
odlet z Prahy do DOMINIKÁNSKÉ REPUBLIKY, přílet večer transfer na hotel, ubytování.

2. den:
celodenní koupání na hotelové pláži či v bazénu, odpočinek po letu.

3. den:
snídaně, dopoledne odjezd otevřeným truckem za poznáním života místních domorodců na dominikánském venkově. Navštívíme plantáž cukrové třtiny a dozvíme se, jak se zpracovává. Uvidíme, jak roste mnoho dalších zdejších plodin a tropické ovoce - mango, banány, ananas, kakao a káva. Nahlédneme také do typického domku vesničanů a budeme si zde moci zakoupit čerstvě zpracovanou čokoládu, kávu, lesní med a další. Též uvidíme, jak se vyrábí doutníky. Po projížďce městem na nás na ranči ve vnitrozemí bude čekat dominikánský oběd. Nezapomeňte plavky, cestou je zastávka na koupání ve vodopádu nebo na pláži MACAO.

4. den:
volný den, koupání, nákupy v blízkém městečku. Fakultativně výlet do kouzelné SAMANY a na vodopád EL LIMON. Přímo od hotelu pojedeme do panenské přírody deštného pralesa na poloostrově SAMANY. Dojdeme (či dojedeme na koni) k největšímu vodopádu EL LIMON. Při zpáteční cestě bude ještě zastávka na krásných plážích ostrůvku BACARDI.

5. den:
přestože památky v hlavním městě jsou zatím z důvodu opatření kvůli Covidu 19 uzavřené, můžete absolvovat tzv.panoramatickou verzi výletu. První zastávkou jsou jeskyně LOS TRES OJOS se třemi kouzelnými jezírky s bohatou florou i faunou. Pak už na vás čeká nejstarší část města Zona Colonial. Zde pocítíte atmosféru dávných dobyvatelů a uvidíte, co všechno zde po sobě zanechali. Projdete nejstarší ulici Ameriky, uvidíte Kolumbův dům, Národní Pantheon, první katedrálu Ameriky a další pamětihodnosti. Po obědě v bufetovém restauraci vás čeká okružní jízda novou částí města, při které uvidíte např. pobřežní promenádu Malecon, nebo prezidentský palác.

6. den:
volný den.

7. den:
volný den nebo fakultativně výlet na ostrov CATALINA. Po transferu do přístavu LA ROMANA se nalodíte a vydáte k největšímu korálovému útesu Dominikánské republiky. Po zakotvení si vychutnáte šnorchlování spolu s mnoha druhy barevných rybek a jiných živočichů. Výbava na šnorchlování vám bude zapůjčena na lodi. Poté pokračujete na ostrov Catalina, kde vás čeká bufetový oběd a odpočinek ve stínu palem, nebo opět šnorchlování podél korálů. Odpoledne se vrátíte do přístavu, kde na vás bude čekat transfer do hotelu.

8. den:
odjezd na povinný výlet všech turistů, kteří navštíví Dominikánskou republiku, a to do „perly Karibiku“ na ostrov SAONA. Po nalodění v BAYAHIBE, se vydáme na motomaránu podél pobřeží národního parku DEL ESTE až k ostrovu SAONA. Cestou je zastávka na koupání v překrásné azurové zátoce, kde si můžeme užít vodní hrátky ve velké mělké laguně a při tom pozorovat barevné mořské hvězdice. Na ostrově nás čekají jedny z nejkrásnějších pláží Karibiku a také typický dominikánský oběd formou bufetu. Po obědě máme asi 2 hodiny na lenošení a koupání.

9. den:
olný den, koupání, fakultativně odjezd na celodenní výlet vč. oběda do nádherné přírody NP LOS HAITISES. Po transferu do městečka Sabana de la Mar přesedneme na člun, který se proplete mangrovovými lagunami až do zátoky SAMANA. Budeme proplouvat kolem ostrůvků s obležením ptactva (pelikáni, volavky atd.). Navštívíme jeskyně, které skrývají malby původních obyvatel ostrova Hispaniola - Tainů. Poobědváme na ranči v podhůří Cordillera Oriental. Na zpáteční cestě navštívíme dominikánský domek se zahradou, kde uvidíme, jak se pěstuje cukrová třtina, grepy a další dominikánské plodiny např. kakao a káva, které budeme mít možnost i ochutnat.

10. - 11. den:
dopoledne ještě krátká relaxace u moře, potom transfer na letiště, přelet do Prahy.

Fotogalerie