Dánsko, ráj ostrovů a gurmánů 

Dejte vědět svým přátelům:

od 10 990 Kč

Popis


Program:

1. den:
odjezd z Prahy v 20 h (ÚL a po trase dle dohody, svoz od 6 osob za 300 Kč, HK aPa, z Br za 400 Kč), transfer přes SRN

2. den:
cesta Dánskem přes ostrovy Lolland a Falster na hlavní ostrov Sjaelland, KODAŇ, dánská přímořská metropole, socha Malá mořská víla, zámek AMALIENBORG SLOT (exteriéry), sídlo dánské královny Markéty II., královská stráž v uniformách s kožešinovými čepicemi, královský palác ROSENBORG SLOT, dříve letní sídlo dánských králů, korunovační klenoty, NYHAVN, starý přístav s kavárnami a starými loděmi i moderními jachtami, ubytováním, možnost večeře.

3. den:
FREDERIKSBORG, bývalé letní sídlo dánské královské rodiny, bohatě zdobený interiér, zámecká kaple, kde se tradičně uděluje nejvyšší dánské vyznamenání Bílého slona, zámecký park, KRONBORG, Hamletův hrad (UNESCO), drama Williama Shakespeara, mohutné hradební valy, možnost indiv. prohlídky interiérů nebo prohlídka rybářského přístavu a městečka HELSINGØR, typické dánské uličky plné obchůdků, kaváren a restaurací, možnost ochutnat slavné SMØREBRØD, dánské obložené chleby s dánským pivem přip. Snapsem nebo ochutnávka dánských piv, fakult. večeře.

4. den:
KODAŇ, fakult. výlet lodí po kanálech - nejlepší způsob, jak poznat město, nedaleko se nachází dále bývalé královské sídlo CHRISTIANBORG (exteriéry), zámecká kaple, STRØGET, hlavní pěší zóna protínající město, plno obchodů, kaváren a bavičů, katedrála, historické budovy univerzity, vyhlídka z válcové věže RUNDETÅRN až do Švédska, radnice, socha Hanse Christiana Andersena, dračí fontána, pocta dánské moderní architektuře a designu – Modrá planeta ZOO a Dánské národní akvárium (architekti 3XN, Norman Foster), podvečer čtvrť bývalé hippises Svobodné město CHRISTIANSHAVN, možnost večeře.

5. den:
ROSKILDE, město založené v 10. stol. Vikingy (UNESCO), katedrála, místo posledního odpočinku dánských králů a královen, muzeum tradičních vikinských lodí, cesta na ostrov MØN, turistika na bílých útesech MØNS KLINT (varianty náročnosti) – křídové bílé útesy dosahují výšky až 128 metrů nebo jen pohodlně na horní vyhlídky a možnost posezení u kávy a skvělých dánských koláčů, KLINT HOLM, malý rybářský přístav, možnost koupání na písečných plážích, čerstvě uzené a marinované ryby a sýry, fakult. rybí oběd formou bohatého rybího bufetu, poslední pohledy na ostrovy BØGE, MØN a FALSTER na rozloučenou, trajekt do Německa.

6. den:
příjezd do ČR ráno.

Náročnost programu
Orientační ceny vstupnéhoKODAŇ: Rosenborg Slot zámek a klenotnice 115 DKKprojížďka lodí po kanálech v Kodani 95 DKK,vyhlídka z válcové věže Rundetårn 25DKKHELSINGOR, hrad Kronborg: 145 DKKROSKILDE: katedrála 60 DKK, Muzeum vikinských lodí 150 DKKFREDERIKSBORG: zámek s parkem 75 DKKUvedené ceny jsou orientační podle roku 2018.Získat skupinovou slevu lze jen vyjímečně. Slevu lze někdy získat také na legitimace ISIC, IYTC či ITIC a průkaz novináře.KapesnéDoporučujeme na vstupné min. 750 dánských korun, na jídlo alespoň 600 dánských korun.

Fotogalerie