Ptujské Kolorádo* 

Dejte vědět svým přátelům:

od 9 180 Kč

PopisUbytování:

Ubytování: - 3x ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím ****hotelu s termálním a wellness areálem, 1lůžkový pokoj za příplatek 1050 Kč/pobyt. WiFi zdarma.

Program:

1. - 2.den:
Po nočním přesunu busem nenáročná trasa podél řeky Dravinja kolem barokního zámečku Štatenberg, přes významné poutní místo Ptujská Gora a Hajdinu do Ptuje (32 km). Navíc okruh vinohrady nad Ptují (17 km).

3. den:
Okruh Rájem (Haloški Paradiž): okolo Ptujského jezera k impozantní zřícenině hradu Borl nad řekou Drávou, přes vesnici Cirkulane ve vrchovině Haloze a Videm při Ptuju (40 km). Prodloužená varianta za výhledy na malebné Hrvatsko Zagorje po hraniční silničce přes halošské vesničky Medrivnik a Korenjak (55 km).

4. den:
Trasa přes chorvatské vinice Sveti Martin, Jurovčak, Sveti Urban k Drávě do Varaždinu, ve kterém sídlil císařský místodržící v dobách, kdy byl Varaždin hlavním městem Chorvatska (56 km s možností zkrácení).

5. den:
Z nejstaršího města Slovinska Ptuj se středověkým hradem a pozoruhodnými vinnými sklepy po Drávské cyklostezce kolem hradu Vurberk do Mariboru, prohlídka historického centra města s nejstarším keřem vinné révy na světě (35 km). Možná zajížďka „vinskou cestou“ přes Lenart (49 km). Odjezd do ČR. Profil: rovinatý po říčních cyklostezkách, kopcovitý vinařskými vesnicemi. Povrch asfalt, vedlejší silnice a cyklostezky.

Fotogalerie