Chorvatsko - Ostrov Vis - poklad střední Dalmácie 

Dejte vědět svým přátelům:

od 13 990 Kč

PopisUbytování:

Ubytování: - hotel Biševo, přímo u oblázkové pláže ve stínu borovic a pinií, v historickém městečku Komiža na ostrově Vis, výborná kuchyně.

Program:

1. den:
v odpoledních hodinách odjezd z ČR.

2. den:
ráno příjezd do SPLITU. Před naloděním na trajekt individuální prohlídka města. Následuje téměř 3 hod. plavba Jaderským mořem na ostrov Vis, ležící jakoby schován za ostrovy Brač a Hvar. O to více má slunce, romantických pláží a vinic, o kterých málokdo tuší. Vylodění na OSTROVĚ VIS, ve stejnojmenném městečku. Odjezd do krásné starobylé Komiži, ležící na úpatí nejvyššího vrcholu ostrova, 587 m vysoké hory Hum. Ubytování v hotelu přímo na pláži, odpočinek, koupání, večeře.

3. den:
pobyt u moře. Seznámení se s podmanivým městečkem KOMIŽA, benediktinský klášter sv. Mikuláše, úzké uličky lemované tmavohnědými domky ze 17. a 18. stol. semknuté kolem přístavu, kterému dominuje renesanční pevnost s Rybářským muzeem. Komiža je považována za kolébku rybářství na Jadranu a už v minulých stoletích byli zdejší rybáři známí ve všech středomořských přístavech jako vynikající znalci svého řemesla. Milovníkům ryb a zvláště humrů doporučujeme navštívit KONOBU JASTOŽERA, kde zvládnou připravit tyto lahodné klepetáče naprosto bezchybně.

4. den:
nejvzdálenější chorvatský osídlený ostrov BIŠEVO, všudypřítomná rozmarýna a především fantastická MODRÁ JESKYNĚ, chráněna jako geomorfologická památka přírody, to je dnes náš fakult. lodní výlet. Její krásy předčí i světoznámou jeskyni na ostrově Capri, vzácný příklad přírodní krásy.

5. den:
pobyt u moře, individuální volno

6. den:
výlet do TITOVY JESKYNĚ (Titova špilja) v hoře Hum, z níž Tito koordinoval vojenské a diplomatické kroky. Navštívíme městečko VIS se zbytky řeckého hřbitova, římských lázní, pobřežní promenáda od Luky do Kuta s letními sídly a paláci např. Česká vila, kaštel, archeologické muzeum.

7. den:
pobyt u moře, individuální volno, bohaté možnosti fakultativních výletů – ostrůvek RAVNIK, krásné zátoky na jižním pobřeží – přírodní památka STINIVA, pláž Srebrena, zátoka STONČICA, potápěčská centra.

8. den:
panoramatická jízda ostrovem, na jehož svazích se pěstují známá vína Vugava a Plavac. Říká se, že první vinnou révu v Dalmácii zasadili staří Řekové a že byla zasazena právě na Višském poli. Již antický spisovatel Agatarhides hovořil, že víno z Visu je ve srovnání s jinými lepší. Ochutnávka místních specialit - likérů, vín a tradičních pokrmů na zdejší usedlosti. Krásné přírodní scenérie, malebné zátoky, jeskyně, pláže, koupání.

9. den:
dopoledne odjezd na trajekt, plavba do Splitu a odjezd do ČR.

10. den:
návrat do ČR v ranních hodinách.

Fotogalerie