Chorvatsko - Národní parky a přírodní krásy Chorvatska 

Dejte vědět svým přátelům:

od 13 390 Kč

PopisUbytování:

Ubytování: - 7x ubytování v 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, většina našich skupin je ubytována v hotelu Orion ve Vodicích.

Program:

1. den:
odjezd z ČR ve večerních hodinách.

2. den:
příjezd na ubytování v brzkém odpoledni, možnost koupání.

3. den:
dopoledne návštěva národního parku PAKLENICA v pohoří VELEBIT. Procházka divokou přírodou kaňonem Velké Paklenice. V podvečer návštěva ZADARU s prohlídkou historického centra.

4. den:
výlet do národního parku SLAPOVI KRKY s proslulými vodopády, kaskádami, jezírky. Možnost výletu lodí na ostrůvek VISOVAC, který leží uprostřed stejnojmenného jezera obklopen překrásnou přírodou. Na ostrůvku je nachází starobylý františkánský klášter z r. 1445, kde se mimo jiné nachází i jeden ze tří exemplářů skvostně ilustrovaných Ezopových bajek na světě z 15. stol. Dále vodopád Skradinski Buk, zde řeka vytváří terasovité kaskády a na úseku 400 m padá do hloubky 45 metrů (možnost koupání).

5. den:
ŠIBENIK (UNESCO) - město s historickým centrem. Odpoledne pobyt u moře.

6. den:
výlet do známých letovisek: SPLIT (UNESCO) - staré město, významná muzea, Diokleciánův palác, příjemný městský park, noblesní pobřežní promenáda s kavárnami. TROGIR (UNESCO) - městečko se zachovalým středověkým jádrem, které oplývá množstvím kulturně historických zajímavostí, z nichž nejzajímavější je románská katedrála. SALONA - v roce 2020 bude areál Salona uzavřen, celý den tedy bude věnován prohlídce Splitu a Trogiru.

7. den:
pobyt u moře. Pro zájemce možnost fakultativního lodního výletu do NP KORNATI, který poskytuje nezapomenutelné přírodní scenérie.

8. den:
pobyt u moře.

9. den:
návštěva známého národního parku PLITVICKÁ JEZERA (UNESCO) s jezírky, vodopády, kaskádami, jejichž romantická nádhera nás přenáší do časů našeho dětství do slavných indiánek o Vinnetouovi.

10. den:
příjezd do ČR v ranních hodinách.

Fotogalerie