Chorvatsko - Na kole po chorvatských kotárech 

Dejte vědět svým přátelům:

od 17 490 Kč

Popis


Program:

1. den:
odpolední odjezd z ČR, noční přejezd přes Rakousko a Slovinsko do Chorvatska.

2. den:
ráno příjezd do horské oblasti GORSKI KOTAR, dopolední relax, odpolední turistika na vyhlídku PETEHOVAC, alternativně výjezd na kole, ubytování v hotelu, večeře.

3. den:
dnes se vydáme na kole ke zvláštnosti severního Chorvatska, k pramenu řeky KUPY. Projedeme po lesních cestách Gorského Kotaru s několika vyhlídkami až do údolí Kupy. Sejdeme k hlubokému smaragdovému jezeru samotného pramene schovaného mezi vysokými skalami, ti odvážnější se můžou v ledové vodě osvěžit. Na kolách budeme pokračovat podél Kupy, která zde odděluje Chorvatsko od Slovinska až do hraničního městečka BROD NA KUPI se zámkem Zrinski ze 17.století dnes přeměněného na muzeum. Celkem 50 km. Odtud autobusem do hotelu.

4. den:
na kolách do srdce Gorského Kotaru, k jedné z největších, a co do výzdoby nejkrásnějších jeskyní v Chorvatsku – LOKVARKA. Sestoupíme o čtyři úrovně níž a projdeme celkem 1 000 m dlouhých chodeb této více jak 20 000 let staré jeskyně. Na kolách objedeme LOKVARSKO jezero a nevynecháme návštěvu indiánské vesničky ROSWELL, která sloužila filmařům jako kulisy natáčení nových dílů o legendárním indiánském náčelníkovi Vinnetouovi (40 km).

5. den:
dnes vyměníme kola za pohorky. Autobusem se přiblížíme do Národního parku Risnjak do lyžařského centra PLATAK. Odtud pěšky vystoupáme na SNJEŽNIK (1 505 m n.m.) s nádherným výhledem na Kvarnerské ostrovy vystupující z Jadranu. Pokračujeme po hřebeni na nejvyšší vrchol národního parku - VELIKI RISNJAK (1 528 m n.m.). Následuje sestup do vesničky CRNI LUG. Celodenní túru (15 km) zakončíme v restauraci, odkud nás odveze autobus zpět na hotel. Poměrně náročný přechod lze zkrátit pouze výstupem na Snježnik a návratem zpět do centra Platak (6 km).

6. den:
na kolách od hotelu mírným stoupáním až téměř do 1 000 m n.m. do větší vesnice SKRAD s mnoha kavárnami, následuje asfaltový sjezd do Čertovy soutěsky (VRAŽJI PROLAZ). Kola ponecháme u restaurace a soutěsku si projdeme pěšky až k volně přístupné jeskyni MUŽEVA HIŽA. Pěší výlet lze prodloužit ke skalnímu vodopádu ZELENI VIR. Poté znovu na kolách podél vody dojedeme znovu do BRODU NA KUPI (40 km), odtud autobusem do hotelu.

7. den:
na kolách podél řeky Dobra do VRBOVSKA s návštěvou kaňonu KAMAČNIK (45 km). Alternativně lze absolvovat pěší výstup do nitra působivě čistě bílých vápencových SAMARSKÝCH STĚN, pro milovníky sjezdů na divoké vodě lze domluvit rafting na řece Kupě.

8. den:
ráno po snídani si zabalíme a vyrazíme na kolách do živoucího městečka FUŽINE na břehu jezera BAJER. Po občerstvení následuje sjezd s 1 000 m převýšením k moři do CRIKVENICE (40 km). Odpolední relax na poloprázdné pláži u Jaderského moře, večeře v jedné z restaurací na pobřežní promenádě, večerní odjezd domů.

9. den:
dopolední příjezd do ČR.

Fotogalerie