Zahrada Evropy-lednicko-valtický areál,hotel Zámeček 3* 

Dejte vědět svým přátelům:

od 1 490 Kč

Popis

Vydejte se spolu s námi na dvoudenní výlet na jižní Moravu. K přírodním, historickým i kulturním dominantám regionu patří středověká města Mikulov, Valtice i Lednice, která byla ovlivněna působením dvou šlechtických rodů – Dittrichštejnů a zejména Lichtenštejnů, kteří zdejší kraj lužních lesů a bílých skal přeměnili v jedinečnou kulturní krajinu.  Lednicko-valtický areál se rozkládá na ploše cca 200 km2 a je jednou z nejrozsáhlejších komponovaných krajin na světě. Pro svou jedinečnost a originalitu byl právem zapsán do seznamu míst světového dědictví UNESCO.Ubytování:

Poloha -

Vydejte se spolu s námi na dvoudenní výlet na jižní Moravu. K přírodním, historickým i kulturním dominantám regionu patří středověká města Mikulov, Valtice i Lednice, která byla ovlivněna působením dvou šlechtických rodů – Dittrichštejnů a zejména Lichtenštejnů, kteří zdejší kraj lužních lesů a bílých skal přeměnili v jedinečnou kulturní krajinu.  Lednicko-valtický areál se rozkládá na ploše cca 200 km2 a je jednou z nejrozsáhlejších komponovaných krajin na světě. Pro svou jedinečnost a originalitu byl právem zapsán do seznamu míst světového dědictví UNESCO.

Ubytování -

hotel Zámeček 3* - dobře situovaný na okrajiměsta Mikulova, cca 1 kmod centra. Stylové ubytování s romantickou vyhlídkou na zámek a dominanty Mikulova. Pokoje jsou s koupelnou sWC, telefonem, SAT-TV Wi-Fi. 

Stravování -

bufetové snídaně, možnost objednání večeře - Kč 260 - 3 chody. 

Vybavení -

recepce, hotelová restaurace, lovecký salonek, hotelový vinný sklípek - 10 metrů od hotelu včetně rotundy a archivních kójí, hlídané parkoviště.   

Cena zahrnuje -

dopravu autobusem, 1x ubytování s bufetovou snídaní, služby odborného průvodce dle programu.

Cena nezahrnuje -

vstupy do památek,  večeři v hotel (3 chody) Kč 260, degustace vín ve sklípku (5 vzorků) se someliérem Kč 190 (při  účasti 35 osob). Vstupy:  zámek Lednice- 210 Kč/dospělý, 150 Kč mládež, senior 65+, děti do 6 let zdarma. Zámek Lednice-skleník  80 Kč/dospělý, 60 Kč mládež, senior 65+, děti do 6 let zdarma. Minaret /Turecká věž/-vyhlídka + vnitřní prostory 80 Kč/dospělý, 60 Kč mládež, senior 65+, děti do 6 let zdarma. Plavba lodí Lednice: Zámek (st. Turbina)- Minaret (jeden směr)   150 Kč/ dospělý,  70,- Kč děti 3-15 let, invalidé, děti do 3 let zdarma. Zámek Mikulov-vinařská expozic 60Kč/dospělý, 30 Kč senioři + mládež. Zámek Valtice 200 Kč/dospělý, 140 Kč/senior, mládež, děti do 6 let zdarma.  

Program -

1.den: odjezd  z Prahy v 7.00 hodin. První naší zastávkou bude Lednice na Moravě. Zdejší zámek představuje vrcholné dílo anglické novogotiky v našich zemích. Po příjezdu si prohlédneme reprezentační interiéry zámku, místní zajímavost – zámecký palmový skleník s exotickou květenou a projdeme se překrásným zámeckým parkem. Romantický ráz krajiny je doplněn drobnými stavbami – salety – mezi nejznámější patří umělá zřícenina Janohrad, chrám Tří grácií, Rendez-vous nebo Hraniční zámeček. Zájemci mohou dojít k dominantě parku - 62 metrů vysokému Minaretu, z jehož vyhlídkových ochozů je úchvatný výhled na celý areál nebo je možná i plavba člunem (30 minut) v areálu po Zámecké Dyji.  Po prohlídce Lednice odjedeme do centra Mikulova, ležícího v krásné poloze na úpatí výrazného vápencového hřbetu, známého nejen cennými historickými památkami, ale i vínem z místních vinic. Projdeme historickou část města – historické náměstí, kostel sv. Václava, Dittrichštejnskou hrobku i židovskou čtvrť. Na závěr dne vystoupíme na blízký Svatý kopeček s barokním kostelem sv. Šebestiána, přilehlou zvonicí a křížovou cestou. Odtud se nám naskytne krásný pohled na město s pozoruhodnou krasovou přírodou pálavských kopců s vinicemi. Večer odjezd na ubytování. Fakultativně večeře, návštěva vinného sklípku.

2.den  - po snídani odjedeme do centra Mikulova. Prohlédneme si  areál zdejšího zámku (původně hraniční pevnost českých panovníků z 2.pol. 11.století), vinařskou expozici - zdejší raritu – obří vinný sud z r.1643 o obsahu 1010 hl., druhý největší severně od Alp,  nově zrekonstruované zámecké zahrady. Poté přejede do blízkých Valtic. Vznikly jako podhradní osada hradu pasovského biskupa, připomínaná r. 1192, městečkem se staly ve 14.století. Nejpozoruhodnější stavbou města je zámek, který po přestavbách získal současnou vrcholně barokní podobu a je jednou z nejmohutnějších a nejvýznamnějších světských barokních staveb na Moravě. Společně si areál zámku s místním průvodcem prohlédneme. Poté se vrátíme do centra městečka, kde uvidíme především barokní kostel z let 1631-71 s bohatou uměleckou výzdobou. Ve městě jsou známé i vinné sklepy Zámecký a Křížový, které patří k největším u nás. Pozdě odpoledne (cca v 16.00) se vydáme na zpáteční cestu do Prahy. Cestou se ještě krátce zastavíme v Benediktinském opatství – Klášteře Rajhrad u Brna. Areál byl přestavěn podle posledního projektu známého stavitele J.B.Santiniho, jde o významné kulturní centrum a poutní místo. Dále budeme  pokračovat  zpět do Prahy, kam přijedeme v cca 21.00 hodin.

Fotogalerie