Víkendová regenerace, hotel Tvrz Orlice4* 

Dejte vědět svým přátelům:

od 4 720 Kč

Popis

Původní sídlo na břehu řeky Tiché Orlice vzniklo zřejmě na konci 13. století, v 16. století pak byla tvrz přestavěna na renesanční zámek. V současnosti je součástí budovy hotel a také muzeum, které návštěvníkům nabízí nejen prohlídku opravené tvrze s originálním gotickým a renesančním sklepením, sbírkou zbraní, funkční historickou knihtiskařskou dílnou a dalšími expozicemi, ale i restauraci a středověkou krčmu. Naleznete zde i světničku Járy Cimrmana. Historický objekt se vzácně zachovalými stavebními částmi z období gotiky, renesance, baroka a klasicismu je kulturní památkou. Zachovalá figurální sgrafitová výzdoba na vnější omítce renesanční věže zámku potvrzuje výjimečnost tohoto sídla mezi venkovskými sídly v celých Čechách. Pod současnou podlahou se skrývá původní hradební zeď tvrze z konce 13. století o šířce 2,1 m a byl zde objeven středověký sklep. Také nálezy nástěnných maleb z druhé poloviny 16. století nemají v celém regionu východních Čech obdoby. Zámek je obklopen krásným anglickým parkem s půvabnou empírovou kašnou se sochou nymfy z roku 1857, za pozornost stojí i umělá jeskyně. Původní oranžerii dnes nahradily voliéry s exotickým ptactvem a nechybí tu vzácné rostliny a dřeviny. Jen kousek od zámeckého parku, na návrší zvaném Kopeček, stojí barokní kaple sv. Jana Nepomuckého – z tohoto místa se nabízí úchvatný výhled na město i do podhůří Orlických hor. Cesta ke kapli je lemována památnou lipovou alejí, jednou z mnoha stromových  alejí, kterými je Letohrad typický.
 

 

 

 Ubytování:

Poloha -

Hotel se nachází uprostřed přírody v podhůří Orlických hor, na kraji městečka Letohrad, jehož historické jádro tvoří městskou památkovou zónu. Městečko Letohrad se nachází v okrese Ústí nad Labem v Pardubickém kraji. Hotel je umístěn v tiché oblasti na kraji lesa, poblíž rybníka a turistických cyklostezek a je vyhledáván kvůli své jedinečné atmosféře, která zde panuje a individuálnímu přístupu ke svým hostům, ale také historickým a zároveň moderním prostorám. Disponuje pro své hosty širokou nabídkou služeb, od historických expozic, wellness a relaxu uprostřed orlické přírody s využitím kvalitní gastronomie a zařízením nadstandardních pokojů. Součástí budovy hotelu je také muzeum s výstavou expozic se středověkým sklepením, interiéry a knihtiskařskou dílnou.Hotel se nachází uprostřed přírody v podhůří Orlických hor, necelé 2 km od městečka Letohrad, jehož historické jádro tvoří městskou památkovou zónu. Hotel Tvrz Orlice se nachází necelé 2 km od malého městečka Letohradu. Součástí budovy hotelu je také muzeum s výstavou expozic se středověkým sklepením, interiéry a knihtiskařskou dílnou. Na místě najdeme dětské hřiště a malou ZOO. 

Ubytování -

2-3 lůžkové pokoje Standard, TV/SAT, telefon, psací stůl, křesla, minibar, trezor sprcha/vana a WC, vysoušeč vlasů, Wi-Fi.  

Stravování -

polopenze (snídaně formou bohatých švédských stolů, večeře o dvou chodech dle výběru). 

Vybavení -

bezbariérový přístup, výtah, stylová restaurace v historickém stylu s loveckými dekoracemi, letní terasa, Wellness (za poplatek). 

Cena zahrnuje -

2/3 noci s polopenzí, 2x  60 minut vstup do privátního wellness pro 2 osoby, 2x havajskou masáž celého těla (60 minut), 1x masáž nohou horkými kameny, 1x vstup 60 minut do neprivátní sauny a fitness, 1x noční prohlídka historických prostor tvrze a sklepení pro 2 osoby s výkladem, zdarma zapůjčení županu a pantoflí, k dispozici zdarma billiard, stolní a karetní hry, zdarma turistická mapa Orlických hor a Podorlicka, zapůjčení holí Nordic walking, slevu 10% na další druhy masáží, Wi-Fi.

 

Cena nezahrnuje -

10,- Kč místní poplatek/osoba/noc.

 

Wellness -

 (za poplatek), hydromasážní vana, masážní parní sprchový box, finská sauna, ochlazovací sprcha, 2 fitness stroje. 

Sport -

cykloturistika, tenisové kurty s umělým povrchem, stolní tenis, místní koupaliště, cca 10 km od hotelu se nachází vyhlášený sportovní areál se šesti venkovními kurty i s pevnou halou se dvěma antukovými dvorci, aquapark s tobogány, masážní vanou, brouzdalištěm a vodotryskem, plážový volejbal, bowling, minigolf, rybaření a půjčovna lodiček.

Fotogalerie