Vánoce v pohodě, hotel Clarion**** 

Dejte vědět svým přátelům:

od 4 580 Kč

Popis

V duchu naší letité tradice, již po 30., i v letošním roce si Vás dovolujeme pozvat k prožití klidných a pohodových   vánoc. Letošní rok strávíme vánoce v jižních Čechách.  Cestou navštívíme zajímavá městečka a tradičně (pokud to bude možné) si uděláme dne 24.12. výlet do Rakouska do Schärdingu. Při cestě zpět se zastavíme na prohlídku historické Bechyně,  kde pro zájemce bude připraven fakultativní oběd. Těšíme se na Vás!Ubytování:

Poloha -

V duchu naší letité tradice, již po 30., i v letošním roce si Vás dovolujeme pozvat k prožití klidných a pohodových   vánoc. Letošní rok strávíme vánoce v jižních Čechách.  Cestou navštívíme zajímavá městečka a tradičně (pokud to bude možné) si uděláme dne 24.12. výlet do Rakouska do Schärdingu. Při cestě zpět se zastavíme na prohlídku historické Bechyně,  kde pro zájemce bude připraven fakultativní oběd. Těšíme se na Vás!

Ubytování -

hotel Clarion **** v Českých Budějovicích.  Pokoje s vlastním příslušenstvím, klimatizací,  SAT TV, telefonem,  trezorem, Wi-Fi, kávovým setem, žehlícím setem.  

Stravování -

2x bufetová snídaně, 1x večeře, 1x  slavnostní štědrovečerní večeře: (rybí polévka, smažený kapr nebo vepřový řízek, bramborový salát, jablečný závin se zmrzlinou a šlehačkou, káva nebo čaj, ořechy, jablka, vánoční cukroví). Fakultativně oběd na Boží hod: 

 Polévka: hovězí  vývar 

  1. Pečené kachní stehno, bramborové knedlíky, zelí - Kč 320
  2. Svíčková na smetaně, knedlík -  Kč 285,-
  3. Kuřecí přírodní plátek, vařené brambory, dušená zelenina - Kč 270,-

moučník: dle nabídky

 

Program -

1.den: v 8.30 hodin odjedeme z Prahy z ulice „Na Florenci“. Naše první zastávka bude v Hrusicích, známé vesničky a rodiště Josefa Lady, který je nepochybně malířem českých vánoc. Navštívíme jeho památník, který uchovává množství jeho kreseb. Prohlédneme si známý kostelík, který dominuje řadě jeho pohlednic a i známou hospodu „U Sejků“, která se rovněž objevuje v řadě Ladových děl. Pokračovat budeme do jihočeské Soběslavi, kde nás zdálky uvítá 68 metrů vysoká městská věž. Rožmberkové, kteří město 300 let vlastnili, zde postavili mnoho stavebních památek, které si prohlédneme – bývalý rožmberský hrad, gotický kostel sv. Petra a Pavla z let 1493-1518, kostel sv. Víta z let 1374-1390 a další. V centru města na rozlehlém náměstí Republiky nás upoutá zejména Smrčkův dům, Rožmberský dům a Stará radnice. Střed náměstí zdobí starodávná kašna se sochou sv. Floriana, patrona města a mariánský sloup. Zde budeme mít individuální volno na případný oběd. Dále budeme pokračovat do Českých Budějovic, kde se ubytujeme a půjdeme na prohlídku města – čtvercové náměstí Přemysla Otakara II., obklopené domy s podloubími, barokně-renesanční radnice, Samsonova kašna, Černá věž (72 metrů) a dle možnosti a chuti další.  Večer se vrátíme do hotelu, kde nás čeká večeře.    

2.den: po snídani odjedeme dle současných možností:

do kouzelného historického městečka Schärding v Rakousku, které bývá právem nazýváno barokní perlou na Innu. Fasády historických domů na hlavním náměstí a v přilehlých uličkách hýří pastelovými barvami a odkazují na cechovní příslušnost jejich bývalých majitelů, kterým byla barva domu předepsána. Symbolem města je novodobá kašna sv. Kryštofa – znamení vodního živla. Uvidíme městský farní kostel a bývalý špitální kostel, kde je profilovaný portál z červeného mramoru – mistrovské dílo pozdně gotického stavitelství, renesanční radnici, dochované opevnění (Seilergarten) i městské brány.

nebo  

do krásného historického města Prachatic, které leží na tzv. Solné stezce – historické obchodní cestě,  za níž město vděčilo svému bohatství. V centru města najdeme dochovaný soubor památek z 15. a 16. století – starou radnici, pozdně gotický kostel sv. Jakuba, soubor domů se sgrafity, dvojitou bránu městského opevnění s vyobrazením rožmberského jezdce, historický parkán a jiné. Také můžeme obdivovat unikátně zachovalý systém bývalého historického městského opevnění.  

Večer nás čeká slavnostní štědrovečerní večeře

3. den: po snídani se vydáme na cestu do historické Bechyně, která je malebně položena vysoko nad tokem řeky Lužnice. Dominantou města je místní zámek, původně hrad, situovaný na úzké ostrožně nad řekou. V 16. století byl sídlem známého šlechtice Petra Voka z Rožmberka. Prohlédneme si františkánský klášter s kostelem Nanebevzetí Panny Marie (největší soubor sklípkových kleneb v ČR), kostel sv. Matěje. Dojdeme na bechyňský most Duha, který se klene nad údolím Lužnice a je z něj krásný pohled na celé město. Bechyně má i jedno prvenství – s Táborem ji roku 1903 spojila první elektrifikovaná železnice v rámci rakousko-uherského mocnářství.  Po prohlídce půjdeme na fakultativní oběd a poté se vydáme na cestu domů.  

Cena zahrnuje -

dopravu, 2x ubytování s polopenzí - 2x bufetová snídaně, 1x večeře, 1x  slavnostní štědrovečerní večeře: (rybí polévka, smažený kapr nebo vepřový řízek, bramborový salát, jablečný závin se zmrzlinou a šlehačkou, káva nebo čaj, ořechy, jablka, vánoční cukroví), průvodce, pojištění CK dle zákona

Cena nezahrnuje -

případné vstupné do památkových objektů, oběd na Boží hod.

Fotogalerie