Turistika a zabijačka v Krkonoších 

Dejte vědět svým přátelům:

od 3 900 Kč

PopisUbytování:

Ubytování - Horská chata Seibert leží v Krkonoších nad Pecí pod Sněžkou v oblasti Zahrádek ve výšce cca 1.100 m n. m. Její poloha je ideálním místem v létě na turistické túry (Černá hora, Sněžka atd.) v zimě pak na sjezdové lyžování (leží přímo v polovině sjezdovky), tak i na běžecké lyžování. Chata disponuje 74 lůžky, kterou jsou ve 2-5 lůžkových pokojích se společným sociálním zařízením na patře a šesti 2-4 lůžkovými pokoji s vlastním sociálním zařízením. Pobyty s domácími mazlíčky nejsou dovoleny. Možnost parkování osobních aut u chaty po vyřízení povolení v Peci pod Sněžkou. V jídelně se návštěvníci stravují formou polopenze (snídaně a večeře), v přízemí je také k dispozici malý bar. Vedení horské chaty je z Valašska, na přání je možné se zúčastnit pečení typických valašských koláčů - frgálů, včetně přednášky. Pro kolektivy nad 20 osob je možné zajistit tradiční zabijačku, kdy si účastníci odvážejí i malou výslužku. Nechte se přesvědčit pohostinností personálu a užijte si pobyt v srdci

Program:

1. den,
odjezd z Českých Budějovic v ranních hodinách; trasa přes Prahu dále do Tanvaldu. Úsek Tanvald - Kořenov překonáme po ozubnicové dráze, která svou malebností a krásnými úseky patří mezi nejromantičtější trasy po železnici v ČR. V Kořenově si prohlédneme Muzeum ozubnice (historická budova, výtopna a jízda důlním vlakem po speciální trase). Zastavíme se i u zdejší Tesařovské kaple. Dále budeme pokračovat autobusem do Harrachova – návštěva významného střediska hlavně zimních sportů (skokanské můstky, sjezdové tratě). V létě lákají návštěvníky turistické a cyklistické trasy. Lanovkou se svezeme na  Čertovu horu a od výstupní stanice absolvujeme pěšky trasu na Janovu skálu – Studenov rozcestí – Rýžoviště – a Mumlavský vodopád (10 m vysoký s Čertovými oky). Trasa je dlouhá 7 km a základní doba chůze cca 2.30 hod. Odjezd na ubytování, večeře.

2. den,
po snídani od 8.00 zabijačka v areálu naší horské chaty, během dne, pokud nebudete holdovat jen jídlu a pití, se nabízí možnost vycházek po okolí: doporučujeme vycházku na Hnědý vrch 1.207 m s nejvýše položenou rozhlednou v Krkonoších (31 m) a s nádhernými výhledy do údolí do Pece pod Sněžkou, na Černou horu a na hlavní krkonošský hřeben - na Studniční, Luční, Růžovou horu a samozřejmě na Sněžku, nejvyšší česku horu (1.602 m). Tato trasa má cca 5 km.

3. den,
po snídani v cca 11.00 pěší lehká túra na Černou horu (1.299 m) přes Černohorské rašeliniště a dolů do Janských Lázní lanovkou. Pro ty, jenž již nechtějí turistiku, bude určen odjezd od horské chaty (v cca 12.45 ) a busem se přesuneme do Janských Lázní. Společně s turistickou skupinou si budeme moci projít stezku Cesta korunami stromů (trasa 1.500 m, výška věže 45 m). Po skončení prohlídky návrat do Prahy (Černý Most cca v 21.15) a Českých Budějovic (cca 23.45).

Fotogalerie