Šumava a Bavorský les ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 8 790 Kč

Popis

NEODOLATELNÁ ZÁDUMČIVÁ KRÁSA ŠUMAVY LÁKÁ NEUSTÁLE
Nabízíme vám pobyt s lehkou turistikou v krásném prostředí Železnorudska v malebné přírodě pod hřebeny Pancíře a Špičáku. Už v minulosti bylo toto místo nazýváno „vzdušné lázně“, protože má nejstabilnější klima na celé Šumavě.

Program:

1. den
Odjezd v ranních hodinách. Zastávka v Klatovech – městě, které si uchovalo řadu památek, např. katakomby, Bílou a Černou věž a Panský dům s barokní jezuitskou lékárnou. Návštěva hradu Velhartice – malebné zříceniny, která nás překvapí impozantními interiéry Rajského paláce a unikátním gotickým čtyřobloukovým kamenným mostem. Železná Ruda – zastávka. Ubytování.

2. den
Ráno lanovkou na Pancíř (1.213 m) – vyhlídkový vrchol Šumavy – poté pokračování k Černému a popřípadě Čertovu jezeru – dvě pohádková jezera ledovcového původu v lesích na svahu Jezerní hory. Možnost prodloužení o Špičák (1.202 m) – lyžařský areál. Nocleh.

3. den
Naučná stezka Povydří je jednou z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších míst Šumavy (7,5 km). Cesta klesá od Antýglu (bývalý Královácký dvorec) přes Turnerovu chatu (možnost spatřit vydru) k Čeňkově pile. Vede nádherným kaňonem řeky Vydry cestou budete moci obdivovat mimo jiné dílo přírody - obří hrnce. Modrava – Kvilda – slatě, rázovité šumavské stavby – procházka Jezerní slatí. Zastávka v Srní a v Prášilech. Návrat na nocleh.

4. den
Bavorský les: Velký Javor (možnost výjezdu lanovkou) – výhled. Grosse Abersee – procházka kolem jezera. Bodenmais – malé rekreační středisko s řadou sklářských dílen – zastávka. Poté se projdeme po nejdelší stezce v korunách stromů na světě (1.300 m), která je v NP Bavorský les. Je zakončená 44 m vysokou věží a při procházce po ní se pohybujete nerušenou přírodou ve výšce 8 – 25 m – krásný zážitek. Návrat na nocleh.

5. den
Kašperské Hory – městečko s řadou muzeí (motocyklů, hraček a pivovarnictví). Hrad Kašperk založený císařem Karlem IV. K ochraně šumavského pohraničí, zřícenina Pustý Hrádek. Královský Kámen – vyhlídkové místo Šumavy vystupující do nadmořské výšky 1.058 m. Javorník – Klostermannova rozhledna a park. Návrat na nocleh.

6. den
Odjezd v ranních hodinách, Sušice – prohlídky historického středu města. Hrad Rábí – největší zřícenina hradu v Čechách. Příjezd v podvečer.

Fotogalerie