Slovácké vinobranní (hotel Fabrika ***) ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 3 450 Kč

Popis

A otevřených památek.
Poznávací zájezd do kraje lahodného vína, folkloru, lidových tradic, řemeslného umu, radosti a dobrých lidí. Královské město Uherské Hradiště – srdce Slovácka – nabízí neopakovatelný zážitek a ochutnávku živého folkloru v duchu vinařských tradic, lidové písně a tance.

Sklípky s burčákem a cimbálovkou budou otevřeny.

Dny otevřených památek v rámci Dnů evropského dědictví zůstanou zachovány.


Ubytování:

- Hotel Garni*** ve Zlíně. Dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, TV a WIFI. Hotel se nachází v centru u Zlína náměstí Práce. Hotel je umístěn v tradiční zlínské stavbě podle "zlínského standartu".

Program:

1. den
odjezd v ranních hodinách, přesun na Slovácko. HOSTÝN – významné mariánské poutní místo, bazilika Nanebevzetí Panny Marie, Jurkovičova křížová cesta. Na nejvyšším vrcholu rozhledna. NAPAJEDLA – prohlídka hřebčína, který založil nejstarší chov anglického plnokrevníka na našem území.

2. den
UHERSKÉ HRADIŠTĚ – účast na Slováckých slavnostech. Vstupné se neplatí. Čeká vás Hradišťský jarmark s prezentací lidových řemesel a prezentace celého Slovácka. Večer vinné sklepy s cimbálovými muzikami. Celý den jsou otevřené památky: Františkánský klášter, kostel Františka Xaverského, bývalý justiční palác, Slovácké muzeum, areál měšťanských vinných sklepů a další.

3. den
KNĚŽDUB – pseudogotický kostel, náves s malebnými stavbami lidové architektury. HROZNOVÁ LHOTA – v obci se dochoval dům malíře Joži Úprky, který zde žil a tvořil. TVAROŽNÁ LHOTA – malé muzeum oskeruší – strom Slovácka. STRÁŽNICE – slovácký skanzen (muzeum vesnice jihovýchodní Moravy). PLŽE – vinné sklepy, památková rezervace lidové architektury. Návrat do 20.00 hodin.

Fotogalerie