Slovácké vinobranní - cyklistický zájezd (hotel Fabrika ***) ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 3 550 Kč

Popis

Den otevřených památek.

Cykloturistický zájezd do kraje lahodného vína, folkloru, lidových tradic, řemeslného umu, radosti a dobrých lidí. Královské město Uherské Hradiště – srdce Slovácka – nabízí neopakovatelný zážitek a ochutnávku živého folkloru v duchu vinařských tradic, lidové písně a tance.

Sklípky s burčákem a cimbálovkou budou otevřeny.

Dny otevřených památek v rámci Dnů evropského dědictví zůstanou zachovány.


Ubytování:

- Hotel Garni*** ve Zlíně. Dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, TV a WIFI. Hotel se nachází v centru u Zlína náměstí Práce. Hotel je umístěn v tradiční zlínské stavbě podle "zlínského standartu".

Program:

1. den
odjezd v ranních hodinách, přesun na Moravu. Cyklotrasa Hostýn – Holešov – Otrokovice – Napajedla – Uherské Hradiště, celkem 55 km. HOSTÝN – významné mariánské poutní místo, bazilika nanebevzetí Panny Marie, Jurkovičova křížová cesta. Na nejvyšším vrcholu rozhledna. NAPAJEDLA – hřebčín.

2. den
okruh okolo Uherského Hradiště. KUNOVICE – můžete se podívat do nitra letounů, poslouchat radiokomunikaci posádek s letištní věží Kunovice. Prohlédnete si bývalý vládní letoun TU-154, takzvaný Naganský expres, na jehož palubě slavili čeští hokejisté v roce 1998 olympijské zlato. UHERSKÉ HRADIŠTĚ – celý den budou otevřené památky: Františkánský klášter, kostel Františka Xaverského, bývalý justiční palác, Slovácké muzeum, areál měšťanských vinných sklepů a další. Večer vinné sklepy s cimbálovými muzikami.

3. den
cyklotrasa Uherské Hradiště – Veselí nad Moravou – Hroznová Lhota – Kněždub – Tvarožná Lhota – Strážnice – Plže, celkem 45 km. KNĚŽDUB – pseudogotický kostel, náves s malebnými stavbami lidové architektury. HROZNOVÁ LHOTA – v obci se dochoval dům malíře Joži Úprky, který zde žil a tvořil. TVAROŽNÁ LHOTA – malé muzeum oskeruší – strom Slovácka. STRÁŽNICE – slovácký skanzen (muzeum vesnice jihovýchodní Moravy). PLŽE – vinné sklepy, památková rezervace lidové architektury. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20.30 hodin.

Fotogalerie