Malebné Beskydy – po valašských chodníčcích 

Dejte vědět svým přátelům:

od 6 690 Kč

Popis

POZNEJTE MALEBNÉ BESKYDY A KOUZLO VRÁTNÉ DOLINY
Valašsko a obzvláště jeho část Beskydy jsou jednou z nejrázovitějších a na přírodní krásy nejbohatších oblastí naší republiky. Je to malebná horská krajina s dochovaným folklórem a lidovou architekturou, romantický kout naší země s půvabnými kopci a poloninami, vesničkami oblíbenými malíři, básníky i hudebníky. Spolu s nimi budete moci sdílet okouzlení z tohoto krásného kraje.


Ubytování:

- hotel - dvoulůžkové pokoje s vl. přísl.

Program:

1. den
Ráno odjezd – Nový Jičín – městská památková rezervace, muzeum – expozice klobouků. Moravský Betlém – Štramberk – valašský betlém - Štramberská trúba – známá zřícenina, krásné náměstí, lidová architektura. Hukvaldy – mohutné zříceniny hradu, známé místo pobytu Leoše Janáčka. Odjezd na nocleh.

2. den
Pustevny – architektura Jurkoviče – procházka (4 km jedna cesta) po vyhlídkovém hřebenu kolem Radegasta na Radhošť (1.129 m) - parádní výhled na celé Beskydy. Na Pustevnách možno navštívit krásnou stezku v korunách stromů - Valašskou stezku s fatastickými výhledy. Nocleh.

3. den
Odjezd na Slovensko na Malou Fatru do Vrátné doliny – lanovkou do Snilovského sedla (1.524 m) a populární lehký výstup na Velký fatranský Kriváň (1.650 m). Poté návrat zpět. Nocleh.

4. den
Soláň – v minulosti slavné místo malířů – procházka po hřebeni - možnost procházky po naučné stezce (10 zastavení) nebo procházka po chalupách místních malířů (Kobzáň, Podešva, Schneiderka).. Velké Karlovice – návštěva fojtství a prohlídka dřevěného kostela p. Marie. Nocleh.

5. den
Rožnov pod Radhoštěm – možnost návštěvy několika skanzenů – Valašské muzeum v přírodě - klenot valašské kultury, zvyků a tradic, u kostelíka moravský Slavín s hroby a pomníky významných osobností. Možnost oběda. Odjezd, návrat ve večerních hodinách.

Fotogalerie