Malebné Beskydy – Po valašských chodníčcích **+

Dejte vědět svým přátelům:

od 7 190 Kč

Popis

POZNEJTE MALEBNÉ BESKYDY A KOUZLO VRÁTNÉ DOLINY
Valašsko a obzvláště jeho část Beskydy jsou jednou z nejrázovitějších a na přírodní krásy nejbohatších oblastí naší republiky. Je to malebná horská krajina s dochovaným folklórem a lidovou architekturou, romantický kout naší země s půvabnými kopci a poloninami, vesničkami oblíbenými malíři, básníky i hudebníky. Spolu s nimi budete moci sdílet okouzlení z tohoto krásného kraje.


Ubytování:

- hotel - dvoulůžkové pokoje s vl. přísl.

Program:

1. den
Ráno odjezd – Nový Jičín – městská památková rezervace, muzeum – expozice klobouků. Moravský Betlém – Štramberk – valašský betlém - Štramberská trúba – známá zřícenina, krásné náměstí, lidová architektura. Hukvaldy – mohutné zříceniny hradu, známé místo pobytu Leoše Janáčka. Odjezd na nocleh.

2. den
Pustevny – architektura Jurkoviče – procházka po vyhlídkovém hřebenu kolem Radegasta na Radhošť a eventuelně sestup do Rožnova. Rožnov pod Radhoštěm - možnost návštěvy několika skanzenů - Valašské muzeum v přírodě. Nocleh.

3. den
a) Lysá hora (1.324 m) - královna Moravskoslezských Beskyd - výstup z Ostravice na nejvyšší horu Beskyd, která je symbolem zdejší turistiky - panoramatický rozhled (náročné). b) Zastávka u přehrady Šance, poté krásný turistický výšlap (naučná stezka) ze Starých Hamrů na Grúň a na Bílý Kříž. Nocleh.

4. den
Odjezd na Slovensko na Malou Fatru do Vrátné doliny - lanovkou do Snilovského sedla a lehký výstup na Velký fatranský Kriváň. Poté návrat zpět. Nocleh.

5. den
Soláň – v minulosti slavné místo malířů – jedno z nejkrásnějších míst Valašska - procházka po hřebeni - možnost procházky po naučné stezce (10 zastavení) nebo procházka po chalupách místních malířů (Kobzáň, Podešva, Schneiderka). Nový Hrozenkov. Velké Karlovice – návštěva fojtství a prohlídka dřevěného kostela P. Marie Sněžné. Nocleh.

6. den
Ráno odjezd, zastávka v Olomouci - historické centrum - prohlídka. Návrat.

Fotogalerie