Poznávací zájezd Bulharsko 

Dejte vědět svým přátelům:

od 8 990 Kč

Popis

Bulharsko je pokladem Balkánského poloostrova, který toho nabízí daleko víc než jen dlouhé pláže plné zlatavého písku. Jako důkaz jsme pro vás připravili poznávací zájezd, během kterého společně navštívíme nejen jeho hlavní město Sofii, ale i oblast směrem na jih od ní. Naší pozornosti neunikne jedna z nejznámějších bulharských památek Rilský klášter ani vínu zaslíbené město Melnik. V nadmořských výškách až 2 000 m n. m. se budeme pohybovat během nenáročného výšlapu v pohoří Pirin. Na jeho severním úpatí spolu pak objevíme proslulé lyžařské městečko Bansko. Bonusovým zážitkem může být i případné setkání s medvědy. Zasloužený odpočinek si užijete díky ubytování v moderním čtyřhvězdičkovém hotelu, kde na vás čekají i v ceně zahrnuté snídaně a večeře.
Základní informace
Z Prahy vyrážíme v úterý „až po práci“ –  z Prahy v 18.00 hod. a z Brna ve 20.45 hod. Všechny čtyři noci spíme ve stejném hotelu – díky „hvězdicovému“ stylu výletů budeme využívat stále to stejné zázemí bez stresujícího maratonu balení a vybalování Během ubytování v hotelu jsou snídaně i večeře zahrnuty v ceně zájezdu Vždy vám bude dělat společnost český průvodce se základní znalostí bulharštiny nebo bulharský průvodce se znalostí češtiny O hotelu
Casa Karina nabízí komfortní ubytování v líbezném prostředí horského střediska Bansko, kam pořádáme zájezdy již několik let. Hosty láká na možnost odpočinku v místním SPA, jehož součástí je vnitřní bazén obklopený lehátky, sauna a pára. Dále pak na snídaně i večeře podávané formou bufetu a okolí, kde „lišky dávají dobrou noc“. 
Poloha a popis
Hotel Casa Carina se nachází ve známém středisku zimních sportů Bansko v nadmořské výšce přibližně 1000 m n. m. Přednostní tohoto hotelu je hlavně jeho poloha. Nachází přibližně 300 metrů od lanovky a do centra Banska to budete mít cca 1200 metrů. Z mnoha pokojů se vám naskytnou krásné výhledy na okolní hory. Právě jeho strategická poloha z něj dělá ideálního kandidáta na podnikání takzvaných „hvězdicových výletů“. Jejich princip je jednoduchý – neměníme ubytování, ale každé ráno vyrážíme ze stejného hotelu, kam se večer opět rádi vracíme. Odpadá stres s každodenním balením, vybalováním a zdlouhavými přesuny do nových hotelů.
Pokoje
Dvoulůžkové pokoje mají rozlohu 28–32 metrů čtverečních. Nachází se zde 2 lůžka (2 samostatné postele nebo jedna manželská postel) a jedna přistýlka. Dále zde naleznete stolek s jednou nebo dvěma židlemi, lednici s mini barem, skříň, topení, LED TV. Většina pokojů má balkon s výhledem na hory nebo směrem na město. Vlastní sociální zařízení, stejně jako Wi-Fi je samozřejmostí.
Stravování
Snídaně a večeře jsou zahrnuty v ceně a jsou podávány formou bufetu. V případě, že bude v hotelu ubytováno méně jak 20 hostů, hotel si vyhrazuje právo nahradit bufetovou formu na servírované pokrmy. Poté se jedná o obědy a večeře o 3 chodech.


Ubytování:

Vybavení - Pára, Recepce 24/7, Sauna, SPA centrum

Sport - Fitness centrum

Program:

1. den,
V úterý v 18.00 hod. odjíždíme z Prahy směrem do dalších nástupních míst. Během vašeho spánku překonáme Slovensko, Maďarsko a Srbsko.

2. den,
V dopoledních hodinách dorazíme do hlavního města Bulharska – Sofie. Protáhneme se během procházky v centru města a zvenku si prohlédneme několik významných budov – parlament, sídlo prezidenta, národní divadlo Ivana Vazova a další. Více času věnujeme hlavní dominantě města, katedrále Alexandra Něvského. V případě, že nám to harmonogram dovolí, najdeme v Sofii i trochu času na individuální volno. Následně nás čeká přesun k jedné z nejvýznamnějších památek Bulharska, kterou je Rilský klášter. Historie komplexu, jehož silná atmosféra vás okamžitě pohltí, sahá až do 10. století. Po jeho prohlídce se přesuneme do známého letoviska zimních sportů, městečka Bansko. Právě zde se nachází naše útočiště na nadcházející dny. V hotelu na vás hned po ubytování čeká zasloužená večeře.

3. den,
Po bohaté snídani se společně vydáme směrem na jih, téměř až k řecké hranici. Zde, mezi „pískovcovými pyramidami“, leží vínu a jeho pěstování zaslíbené městečko Melnik. Absolvujeme zde prohlídku historického města a tajemných chodeb domu, kde se už po staletí víno vyrábí a kde také pár vzorků ochutnáme. Během individuálního volna pak rozhodně doporučujeme nákup právě těchto tekutých suvenýrů. Z Melniku se vypravíme na místo zvané Rupite, kde navštívíme kostel Světa Petka z konce 20. století. Ten je spjat se známou bulharskou postavou, Babou Vangou (1911–1996). Nevidomá věštkyně, jejíž život je opředen mnoha mýty, dle některých zdrojů předpověděla rozpad Sovětského svazu, jadernou katastrofu v Černobylu, Stalinovu smrt a dokonce i sérii teroristických útoků během 11. září 2001. O reálném základu těchto informací můžeme polemizovat, zcela bez pochyb se ale jedná o zajímavý kulturní fenomén. Vedle vesnice Rupite vyvěrají ze země termální prameny o teplotě až 70 °C. Ty jsou svým vizuálem spíše divočejšího charakteru, což jim jen dodává na autenticitě a výjimečnosti. V případě zájmu se v nich můžete vykoupat a nechat tak odpočinout tělu i mysli. Obzvlášť ta to v návaznosti na nově nabité informace stran Baby Vangy jistě ocení. Poté následuje návrat do hotelu a v

4. den,
Tento den vyměníme autobus za vlak. Tedy alespoň částečně. Ráno, případně dopoledne nasedneme na místní úzkokolejku – rozchod 760 mm. Během cca dvou hodinové jízdy uvidíte pohoří Pirin, Rila, ale i Rodopi, projedeme nejvýše položenou železniční zastávkou na Balkánském poloostrově, která se nachází v 1267 m.n.m. Kolem tohoto místa se naskytnou krásné výhledy do okolí. Možná si dokonce řeknete, že si připadáte jako ve Švýcarském vlaku s výhledem na Alpy. To si ale určitě neřeknete, když si půjdete koupit lístek – jízdenka v tomto směru vyjde na přibližně 54 Korun! Ačkoli je tento vlak stále součástí veřejného vlakového spojení, jinde by už byl spíše turistickou atrakcí. A to mu dodává na kráse a autentičnosti! PS: svačinu vč. pití do vlaku s sebou. Náš cíl bude lázeňské městečko Velingrad. Pokud nám to čas dovolí, navštívíme jedny z místních terminálních lázní. A jestli nepatříte k milovníkům SPA, doporučíme vám místní výbornou restauraci. Ve Velingradu nás vyzvedne autobus a přesuneme se zpět do pohoří Rila. Na jejím úpatí budete během cca 4 km dlouhé procházky lesem pozorovat medvědy. Kde a jak však neprozradíme – ale budou tam. Poté se přesuneme do hotelu, čeká nás večeře formou bufetu. Případně vč. all inclusive nápojů.

5. den,
Pátý den si vyhradíme k návštěvě bulharského pohoří Pirin. Přímo z Banska vyjedeme lanovkou do výšky 1600 m n. m., odkud budeme dál pokračovat k chatě Vichren (1955 m n. m.). Za příznivého počasí se vydáme k nedalekým jezerům do výšky přibližně 2200–2400 m n. m. Jedná se o fyzicky nenáročnou procházku, která potěší všechny, kteří ocení pohyb na čerstvém vzduchu. Ti zdatnější se pak mohou individuálně a na vlastní nebezpečí vydat až na samotný vrchol Vichren (2914 m n. m.), druhou nejvyšší horu Bulharska. V tomto případě už jde o výšlap náročnější, doporučujeme ho tedy jen zdatnějším horalům s patřičným oblečením a vybavením pro to určeným. Zkušený průvodce vám samozřejmě doporučí tu nejlepší cestu a nechá vás nahlédnout do turistických map. V podvečer se vrátíme do hotelu, kde nás čeká večeře (Výlet do hor se uskuteční jen za příznivého počasí. Pokud nám počasí přát nebude, zvolíme náhradní program – nabízí se návštěva termálních lázní, historického centra Banska atd.)

6. den,
Tento den se rozloučíme s Banskem a po snídani se vydáme směr ČR. Je možné, že po cestě ještě navštívíme některá místa z předchozího programu, pokud bychom je z jakýchkoli důvodu nestihli. Odpoledne každopádně opustíme Bulharsko a čeká nás cesta na noc přes Srbsko, Maďarsko a Slovensko zpět do ČR. 

7. den,
Zpátky do Česka se vrátíme v dopoledních hodinách. Návrat v odpoledních hodinách nelze vyloučit, ale nepředpokládáme to.   Experitour si, především v závislosti na počasí nebo dopravě, vyhrazuje právo změnit naplánovaný program. Změnou programu se rozumí, že některá výše zmíněná místa nemusíme navštívit vůbec. Náš tým ale udělá maximum pro to, abyste o nic nepřišli.

Mapa

Fotogalerie