Pohodový týden - Bulharsko - Rila a Pirin - střecha Balkánu - letecky ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 27 990 Kč

Popis


Poloha:

Bulharsko, dovolená a zájezdy. Bulharsko leží na jihovýchodě Evropy a zaujímá centrální a východní část Balkánského poloostrova. Je zemí divokých, téměř liduprázdných hor a dlouhých písečných pláží. Prý je spojením Evropy s Orientem. V pohoří Rila najdeme nejvyšší vrcholy Bulharska i celého Balkánského poloostrova (Musala 2 925 m n. m.). Nejmohutnější řekou je Dunaj, tvořící severní hranici s Rumunskem. V Bulharsku je celkem devět národních parků, nejstarším je Vitoša poblíž Sofie, největším Strandža u hranic s Tureckem. Bulharská historie je plná bojů, tak typických pro Balkán. Bulharsko si svou nezávislost vybojovalo až na konci 19. Století, aby se pak krátce po 2. Světové válce zařadilo do komunistického bloku. Navzdory nepřetržitým ekonomickým problémům, se kterými současné Bulharsko bojuje, je zemí velice turisticky atraktivní a snad bude brzy i vyhledávanou. Místa, která stojí za to vidět, jsou rozeseta doslova po celém území země. Thrácká hrobka nacházející se poblíž Ruse, připomíná ještě dobu přelomu letopočtů. Na severovýchodně země, na březích řeky Jantary, leží město Veliko Tarnovo, které bylo balkánským centrem již ve 12. století. Pohoří Rila, Rodopy, Pirin či Stara Planina jsou outdoorovými ráji v každém ročním období. Kláštery Rilský nebo Rožanský jsou skvosty pravoslavné architektury a mekkou místních věřících. V podhůří pohoří Pirin se krčí malý vinařský ráj, Melnik. Ropotamo a Srebarna jsou přírodními rezervacemi evropského významu. Přímořským životem plným restaurací, hotelů a pláží tepou starobylá města Sozopol a Nesebar. V přímořském Balčiku si turisté připomínají rumunskou královnu Marii, která nechala vystavět komplex letohrádku, který se pyšní botanickou zahradou nebo tureckým minaretem. Moderní život na černomořském pobřeží se pak odehrává ve velkých přístavech Burgasu a Varně. Hlavním městem Bulharska je Sofie, město ležící na bývalé obchodní cestě spojující Cařihrad s Bělehradem. O tuto pozici vždy soutěžila Sofie s nedalekým Plovdivem, který disponuje malým, ale zrekonstruovaným historickým centrem. Nikdo při návštěvě Bulharska nesmí opomenout navštívit místní krčmu a s ní spojenou ochutnávku vynikajícího pečeného masa, zeleninového salátu a to vše zapít místním červeným vínem.Zájezdy do dalších balkánských zemí: Zájezdy a dovolená Balkán .Albánie, Řecko, Makedonie, Srbsko, Kosovo, Černá Hora, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, RumunskoA kdo by nechtěl na Balkán, nabízíme Ukrajinu nebo Bělorusko
Bulharsko je ideální země ve které se dá skloubit poznávání s turistikou a relaxací u moře. Bulharsko s CK Poznání Vám tuto kombinaci nabízí. Bulharsko, to jsou hory, památky, překrásné moře s plážemi a vynikající bulharská kuchyně se skvělým vínem v rozumných cenových relacích.


Ubytování:

Ubytování: - 6x ubytování v příjemných ***hotelech.

Program:

1. den:
odlet z ČR do SOFIE. Dle letového řádu možnost návštěvy historické části města. Přejezd do horského turistického městečka BOROVEC - tzv. bulharské „Chamonix“ v podhůří RILY, ubytování. Dle časových možností seznámení s podhorským okolím, večeře (3 noci na stejném místě).

2. den:
snídaně, základní varianta (náročnost 2 z 5, 5 hod., ↑550 m, ↓550 m): z BOROVCE lanovkou na JESTREBEC (2 300 m n. m.), příjemnou cestou dojdeme k Musalským plesům se stejnojmennou chatou s výhledem na nejvyšší vrchol Bulharska. Po značené cestě začneme stoupat na nejvýše položené a zároveň nejhlubší jezero Rily ALEKO a dále až na vrchol MUSALA (2 925 m n. m.) s meteorologickou stanicí a krásnými panoramatickými výhledy, zpět stejnou cestou. Lehčí varianta (1 z 5, 3 hod., ↑120 m, ↓120 m): túra k jezeru a zpět stejnou cestou, večeře.

3. den:
snídaně, odjezd do západní oblasti RILY připomínající slovenské Roháče. Základní varianta (2,5 z 5, 8 hod., ↑450 m, ↓450 m): od horské chaty podél potoka pod rozeklané skalnaté zuby MALJOVICKÉ RILY. Nenáročný výstup kolem překrásných ELENSKÝCH PLES na vrchol MALJOVITSA (2 730 m n. m.). Zpět k autobusu s možností okružní cesty podél Maljovických jezírek a jezera JONČEVO. Odjezd na ubytování, večeře.

4. den:
snídaně, základní varianta (1 z 5, 4 hod., ↑250 m, ↓250 m): přesun z RILY do pohoří PIRIN se zastávkou u jedinečného RILSKÉHO MANASTIRU (UNESCO), návštěva klášterního komplexu. Nenáročná túra od kláštera ke kostelíkům SV. LUKA a SV. IVAN RILSKI s možností návštěvy poustevny sv. Ivana. Odpolední odjezd do horského střediska BANSKO, ubytování, večeře (3 noci na stejném místě).

5. den:
snídaně, základní varianta (3 z 5, 7 hod., ↑950 m, ↓1 000 m): transferem do nitra PIRINU pod majestátný mramorový jehlan VIHREN (2 914 m n. m.). Od stejnojmenné chaty se vydáme okružní cestou na nejvyšší vrchol tohoto pohoří. Staří Slované věřili, že na Vihrenu je sídlo boha bouří a blesků - Peruna. Sestup do sedla pod hřeben KONČETO a dále sestupovou cestou mezi Vihrenem a KUTELEM k chatě BANDERICA, odjezd transferem do hotelu, večeře.

6. den:
snídaně, základní varianta (2 z 5, 6,5 hod., ↑450 m, ↓450 m): busem na spodní stanici lanovky BEZBOG, výjezd lanovkou nahoru k BEZBOŽSKÉMU JEZERU, kolem Ribni jezer k nejvýše položenému jezeru v Pirinu - POPOVU JEZERU. Odsud pod vrchol DŽANO. Stejnou cestou zpět. Lehčí varianta - túra k jezeru a stejnou cestou zpět. Odjezd do hotelu, večeře.

7. den:
snídaně, odjezd do SOFIE. V rámci časových možností návštěva historické části města, odjezd na letiště a odlet zpět do ČR.

Fotogalerie