Brazílie - Rio de Janiero s výletem do císařského města a vodopády Yguacú 

Dejte vědět svým přátelům:

od 53 990 Kč

Popis


Program:

1. - 2.den:
odlet z Prahy do RIO DE JANEIRO, ubytování v hotelu, procházka čtvrtí COPACABANA a relaxování na světově proslulé stejnojmenné pláži.

3. den:
snídaně, poté se vydáme na prohlídku malebných čtvrtí SANTA TERESA a CENTRO) UNESCO) s okolní koloniální architekturou, dlážděnými ulicemi a slavnými tramvajemi BONDE, tyto čtvrti jsou vyhlášené pouličními festivaly místních hudebníků a umělců, uvidíme akvadukt LAPA ARCHES, moderní katedrálu CATEDRAL METROPOLITANA, pestrobarevné schodiště ESCADARIA SELARÓN, náměstí PRACA XV DE NOVEMBRO nebo klášterní kostelík SAO BENTO s jedním z nejbohatších sakrálních interiérů křesťanského světa.

4. den:
snídaně, půldenní výlet na místní dominantu - horu CORCOVADO se slavnou sochou CRISTO REDENTOR (Krista Spasitele), během cesty lanovkou budeme obdivovat bujnou džungli s nádhernou květenou, která je součástí Národního parku TIJUCA, nahoře si užijeme jedinečné výhledy na město a navštívíme kapličku umístěnou přímo v nitru 30 metrů vysoké sochy, odpoledne relaxace na plážích v centru Ria, večer návštěva jedné z nejautentičtějších show samby v PEDRO DO SAL.

5. den:
snídaně, procházka čtvrtí BOTAFOGO a ochutnávka brazilských churros ve zdejších pouličních stáncích, výstup/výjezd lanovkou na CUKROVOU HOMOLI, působivá 396 metrů vysoká skála poskytuje bezkonkurenčně nejlepší výhled na město a okolní tropický deštný prales, cestu na vrchol často zpříjemňují roztomilé opičky Kosmani, následné koupání s místními obyvateli na skryté pláži VERMELHA.

6. den:
snídaně, vydáme na celodenní výlet do hornatého vnitrozemí, autobusem vystoupáme podél četných vodopádů skrz tropický prales až do půvabného horského letoviska PETRÓPOLIS ležícího ve výšce 900 m n.m., bývalá letní rezidence brazilských císařů nabízí chladnou oázu plnou koloniální architektury, která je obklopena tropickou vegetací a všudypřítomnými prodavači banánů, navštívíme vyhlášené Císařské muzeum MUSEU IMPERIAL, katedrálu SAO PEDRO DE ALCANTARA s hrobkami posledních brazilských panovníků, skleněný palác PALÁCIO CRISTAL, možnost návštěvy místního pivovaru s muzeem a ochutnávkou různých druhů zdejšího zlatavého moku.

7. den:
snídaně, transfer na letiště, přelet do brazilského YGUAZÚ. Z letiště se přesuneme přímo na ubytování, a odpoledne buď relax u hotelového bazénu či procházka městečkem FOX DO IGUAZU, které se nachází v těsné blízkosti argentinských hranic.

8. den:
snídaně, celodenní výlet k největší atrakci snad celé jižní Ameriky – vodopád IGUACÚ. Národní park Iguazu se skládá ze dvou národních parků, jeden v Foz de Iguazu (Brazílie) a druhý v Puerto Iguazu (Argentina). Park má rozlohu 252 982 hektarů (67 720 na argentinské straně a 185 262 na brazilské straně).Tyto vodopády v Argentině a Brazílii dokázaly přilákat tolik pozornosti, že téměř současně byly vyhlášeny národními parky (1934 v Argentině a 1939 v Brazílii). A po několika letech a milionech návštěvníků fascinovaných krajinou a zvukem této přírodní atrakce je UNESCO v roce 1984 prohlásilo za místo světového dědictví a znovu potvrdilo výjimečnou této přírodní krásky. Dokonce v roce 2012 byly zařazeny mezi 7 divů světa. Nasedneme u hotelu do mikrobusu, který nás zaveze celodenní prohlídce vodopádů Iguazu. Podíváme se na neuvěřitelné kaskády těchto vodopádů, kterým se přezdívá ĎÁBLŮV CHŘNÁT.

9. den:
snídaně, výlet k největšímu technickému divu světa, kterou je bezesporu gigantická hydroelektrárna ITAIPU, která leží Brazílie a Paraguaye. Elektrárna se stavěla plných 9 let a jen např. délka přehradní hráze 7 700 m snad ohromí každého z Vás. Při zpáteční cestě se stavíme i u budhistického chrámu, od kterého je to jen kousek k našemu hotelu. Možnost posledních nákupů suvenýrů. Večer ještě přesun na typickou latinsko-americkou večeři s hudbou a tancem.

10. den:
snídaně, transfer na letiště, přelet do Sao Paulo (nebo Rio de Janeiro), nocleh buď v Sao Paulo nebo v Rio de Janeiro.

11. - 12. den:
snídaně, odlet a návrat do ČR.

Fotogalerie