Tajemství Barmy - od zlatých pagod k exotickým plážím 

Dejte vědět svým přátelům:

od 63 900 Kč

Popis


Program:

1. den:
odlet z ČR.

2. den:
přílet do YANGONU. Ubytování v hotelu nedaleko centra, návštěva místních večerních trhů a Čínské čtvrti, kdo si troufne na smažené cvrčky či aromatický durian?

3. den:
dopolední přelet do MANDALAY, prohlídka města - starý dřevěný klášter Shwenandaw a okolní chrámy se stovkami bělostných a zlatých čedí tyčících se jako stromořadí a ukrývajících mnohé náboženské relikvie. Den zakončíme pohledem na západ slunce nad městem z MANDALAYSKÉHO KOPCE, na který vystoupíme po dlouhých schodech s mnohými chrámy a stánky po cestě.

4. den:
pro ranní ptáčata možnost spatřit obřad omývání Buddhovy tváře v pagodě MAHAMUNI, který je vykonáván pravidelně ve 4 hod. ráno. Po snídani se pak všichni vydáme na průzkum tří starobylých měst AMARAPURA, SAGAING a INWA. Zúčastníme se ranního obřadu darování rýže mnichům v klášteře MAHAGANDHAYON, projdeme se po 1,2 km dlouhém dřevěném U BEINOVĚ MOSTĚ napříč jezerem Taungthaman, nahlédneme do Mezinárodní Buddhistické Akademie Sitagu, z pagody na SAGAINGSKÉM KOPCI si prohlédneme Mandalay a její širé okolí. Jako poslední šperk si prohlédneme z koňmi tažených povozů starobylé městečko INWA také nazývané „tajné hlavní město Barmy.“ Večer přejezd do BAGANU.

5. den:
celodenní prohlídka starobylých chrámů v BAGANU zařazených na seznam UNESCO. Západ slunce na jedné z pagod, možnost večeře na terase se scénickým výhledem do okolí u řeky Irrawaddy.

6. den:
dopoledne dokončení prohlídky BAGANU. Přesun do MONYWY, prohlídka místních památek - 2. nejvyšší stojící Buddha na světě, který je ve skutečnosti 31patrovou budovou o 130 m, a mnoho dalších obřích soch na témž kopci, ze kterého i shlédneme exotický západ slunce nad plochou nížinnou krajinou posetou sochami Buddhů a siluetami chrámů.

7. den:
prohlídka nedalekého skalního města PHO WIN TAUNG, které sestává z mnoha svatyní a chrámků vytesaných před osmi stoletími do pískovce. Přesun do MANDALAY a večerním letem do YANGONU, kde strávíme jednu noc.

8. den:
polední přelet do THANDWE, přesun do plážového letoviska NGAPALI. Ubytování u pláže.

9. - 11. den:
zasloužený odpočinek a lenošení na pláži. Fakultativně šnorchlovací výlet.

12. den:
odlet do YANGONU. Návštěva monumentální ŠWEITIGOUMSKÉ PAGODY, která je jednou z největších v celé Barmě. Dále se projdeme kolem královského jezera KANDAWGYI ke zlatému paláci KARAWEIK, který nesou dvě mohutné lodě ve tvaru bájného ptáka. S Barmou se tu i rozloučíme, zažijeme barmský kulturní večer s tanečními vystoupeními i s vydatnou večeří.

13. - 14. den:
zblízka si prohlédneme známou zlatou pagodu SULE nezvykle situovanou v těsném sevření kruhového objezdu, arcibiskupství s katedrálou sv. Marie, hinduistický chrám bohyně KHÁLÍ či pagodu BOTAHTAUNG, která ukrývá Buddhovy vlasy. Nákupy posledních suvenýrů a odlet domů.

Fotogalerie